Morska procesja eucharystyczna

22 czerwca, w 85. rocznicę Pierwszej Procesji Eucharystycznej na Morzu, gdynianie znów będą mogli wziąć udział w niezwykłym nabożeństwie, któremu przewodniczył będzie abp Tadeusz Wojda.

Pierwsza Procesja Eucharystyczna na Morzu odbyła się w ramach Kongresu Eucharystycznego w Gdyni w 1939 roku. Nawiązując do tego wydarzenia, w tegoroczne Dni Morza niezwykły orszak z Najświętszym Sakramentem na czele wyruszy ponownie drogą morską.

Uroczystości rozpoczną się w sobotę 22 czerwca o godz. 11 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego (przy Bazylice Morskiej) w Gdyni Mszą św. za ojczyznę, odprawioną przez metropolitę gdańskiego. Następnie na ulice miasta wyruszy procesja eucharystyczna. Uczestnicy przejdą przez skwer Kościuszki na Nabrzeże Pomorskie. Stamtąd, przy współpracy z Marynarką Wojenną, procesja będzie kontynuowana na zatoce.

Morska procesja eucharystyczna   Plakat wydarzenia Materiały prasowe organizatora

Wierni mogą wziąć udział w nabożeństwie, wsiadając na pokład statku żeglugi przybrzeżnej. Monstrancja z Najświętszym Sakramentem będzie umieszczona w okręcie wojskowym. Planowany powrót na Nabrzeże Pomorskie - ok. godz. 15. Uroczystości zakończą się do godz. 16.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..