Festyn rodzinny w Gdyni

Parafia portowa pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka w Gdyni zaprasza do wspólnego świętowania Dni Morza, odpustu parafialnego oraz rozpoczęcia wakacji.

W niedzielę 23 czerwca w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka w Gdyni odbędzie się Rodzinny Festyn Parafialny. Wydarzenie wpisuje się w przypadające 21-30 czerwca Dni Morza, które w mieście obchodzone są bardzo hucznie.

Jest to święto marynarzy, portowców, żeglarzy, rybaków, stoczniowców, wszystkich osób, które swoją codzienność związały z morzem. Jego historia sięga 1932 r., kiedy zostało zorganizowane pierwszy raz. We wspólne świętowanie włączyło się wówczas aż 100 tys. ludzi, którzy przybyli do Gdyni z całego kraju. Wielki powrót przedwojennej tradycji święta odbył się w 2013 r. i trwa do dzisiaj.

Jednak Dni Morza to niejedyna okazja do świętowania w gdyńskiej parafii. Główną jest odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka. Msza św. odpustowa z udziałem kapłanów z dekanatu rozpocznie się o godz. 12 i zaproszeni są na nią parafianie oraz wszystkie wspólnoty.

- Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka w Gdyni serdecznie zaprasza na festyn rodzinny z okazji odpustu parafialnego, Dni Ludzi Morza oraz rozpoczęcia wakacji. W programie festynu przewidziane są liczne atrakcje, w tym pyszne kiełbaski z grilla, słodka wata cukrowa, konkursy z niespodziankami, dmuchany zamek dla dzieci, kącik zdrowia, kącik medialno-społeczny oraz wiele innych! Zapraszamy wszystkich parafian oraz mieszkańców Gdyni do wspólnego świętowania i zabawy - informuje o. Tomasz Mikołajczyk CSsR, wikariusz parafii, główny koordynator festynu parafialnego.

Festyn odbędzie się 23 czerwca w godz. 10-15 na terenie parafii przy ul. Portowej 2 w Gdyni.

W programie festynu:

  • kiełbaski zgrillowane przez braci z neokatechumenatu
  • domowe ciasta upieczone przez parafian
  • orzeźwiający kompot i lemoniada - napoje przygotowane przez Wojowników Maryi i wolontariuszy "Zupy Niepokalanej"
  • konkurs z niespodziankami, zorganizowany przez Akcję Katolicką
  • dmuchany zamek dla dzieci
  • cukrowa wata
  • kącik zdrowia
  • kącik medialno-społeczny
  • kącik spiżarni portowej

Patronat medialny nad wydarzeniem objął "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..