Morenowe koncerty

Parafia Bożego Ciała na gdańskiej Morenie zaprasza na wyjątkowe niedziele muzyczne, które potrwają od 7 lipca do 1 września.

Morenowe koncerty to cykl 6 wydarzeń muzycznych, które będą się odbywać od 7 lipca do 1 września o 16.30 w kościele pw. Bożego Ciała przy ul. Piecewskiej 9 w Gdańsku-Morenie. Ideą koncertów jest propagowanie muzyki poważnej w miejscach, gdzie oferta kulturalna jest nieco bardziej ograniczona. To wyjątkowa propozycja spędzenia niedzielnego popołudnia, która jednocześnie integruje lokalną społeczność i promuje udział w życiu kulturalnym. Dzięki Morenowym Koncertom mieszkańcy mogą cieszyć się występami znakomitych artystów, również zagranicznych, bez konieczności dalekich podróży.

Morenowe organy powstawały w latach 2018–2022. Zostały zaprojektowane przez prof. Bogusława Grabowskiego i zbudowane przez znakomitego organmistrza Zdzisława Mollina. Instrument składa się z dwóch szaf organowych, prezentujących stylistykę romantyczną i barokową. Ma 66 różnobarwnych głosów i 6200 piszczałek oraz dzwony i dzwonki.

Pierwszy koncert 7 lipca zagra Nadiya Velychko (Ukraina). Bilety można kupić na miejscu, godzinę przed koncertem. Szczegółowy program poniżej.

Morenowe koncerty   Program Morenowych koncertów. Materiały prasowe organizatora

Morenowe koncerty odbywają się pod patronatem medialnym gdańskiego oddziału "Gościa Niedzielnego". Więcej informacji TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..