Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
Prenumerata z
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Gość Gdanski w Internecie

Gdański

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 24/2026
    GN 24/2026 Dokument:(9760687,Chcesz pokoju, musisz protestować)
  • GN 23/2026
    GN 23/2026 Dokument:(9748536,Przyszedł czas na uczynki miłosierdzia względem duszy)
  • GN 22/2026
    GN 22/2026 Dokument:(9738638,Charakterni paziowie Jego Królewskiej Mości Mwangi II)
  • Gość Extra 2/2026 (16)
    Gość Extra 2/2026 (16) Dokument:(9730825,Na tobie zbuduję Kościół)
  • GN 21/2026
    GN 21/2026 Dokument:(9728452,Albo nie słyszą, albo nikt nie woła)
gdansk.gosc.pl → Wiadomości → Wspólnoty i kapłani o gdańskim Kościele

Wspólnoty i kapłani o gdańskim Kościele przejdź do galerii

Spotkanie "Quo vadis" w oliwskiej kurii  
W czasie wieczornego spotkania uczestnicy wysłuchali konferencji. Piotr Piotrowski /Foto Gość
⏮ ⏪
  • Spotkanie "Quo vadis" w oliwskiej kurii
  • Spotkanie "Quo vadis" w oliwskiej kurii
  • Spotkanie "Quo vadis" w oliwskiej kurii
  • Spotkanie "Quo vadis" w oliwskiej kurii
  • Spotkanie "Quo vadis" w oliwskiej kurii
  • Spotkanie "Quo vadis" w oliwskiej kurii
  • Spotkanie "Quo vadis" w oliwskiej kurii
  • Spotkanie "Quo vadis" w oliwskiej kurii
  • Spotkanie "Quo vadis" w oliwskiej kurii
  • Spotkanie "Quo vadis" w oliwskiej kurii
  • Spotkanie "Quo vadis" w oliwskiej kurii
  • Spotkanie "Quo vadis" w oliwskiej kurii
  • Spotkanie "Quo vadis" w oliwskiej kurii
  • Spotkanie "Quo vadis" w oliwskiej kurii
  • Spotkanie "Quo vadis" w oliwskiej kurii
  • Spotkanie "Quo vadis" w oliwskiej kurii
⏩ ⏭

W auli Jana Pawła II odbyło się 3 października spotkanie liderów i kapłanów reprezentujących wspólnoty i ruchy działające w archidiecezji gdańskiej. W wydarzeniu wzięli udział abp Tadeusz Wojda i bp Piotr Przyborek.

Piotr Piotrowski

|

4 października 2024 GOSC.PL

dodane 4 października 2024
aktualizacja 6 października 2024
FB Twitter
drukuj wyślij

Wieczorne spotkanie pn. "Quo vadis" było okazją do spotkania ponad setki osób zaangażowanych w życie gdańskiego Kościoła. Zorganizowały je Referat ds. Apostolstwa Świeckich i Wydział Duszpasterski kurii. Wydarzenie skupiło się na zadaniach Kościoła w różnych kontekstach jego działania.

Spotkanie wspólnot i kapłanów - Quo Vadis
Piotr Piotrowski /Foto Gość


Konferencje wygłoszone przez kapłanów – ks. Jakuba Wojewódkę i o. Arkadiusza Wojtasa OP oraz Annę Gir, świecką ze Wspólnoty Galilea, przedstawiły obraz Kościoła ewangelizującego z punktu widzenia Pisma Świętego, liturgii i inspirującego kursu dla liderów wspólnot. - Spotkaliśmy się, by w naszej różnorodnej wspólnocie wspólnot zastanowić się nad celowością działań, które podejmujemy w gdańskim Kościele. Chcemy połączyć nasze siły, aby była głoszona Ewangelia, i to skutecznie – mówił abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański.

Na spotkaniu zaprezentowano też przygotowania do Roku Jubileuszowego oraz obchodów 100-lecia archidiecezji gdańskiej. - Szczegółowy plan w najbliższych dniach pojawi się na stronie internetowej jubileuszu TUTAJ. Przewidujemy szereg wydarzeń, w które zostaną zaangażowani wierni archidiecezji reprezentujący różne grupy, wspólnoty. Będą także wydarzenia, które nawiążą do udzielanych sakramentów - mówił ks. Krzysztof Borysewicz, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego AG.

W czasie spotkania Artur Kurkowski, organizator przyszłorocznego Festiwalu dla Życia, przedstawił planowane trzydniowe wydarzenie, które odbędzie się w 3. weekend czerwca. - Już teraz chcę zaprosić Was wszystkich na spotkanie 25 listopada, gdzie będziemy mówić o szczegółach każdego dnia. W przyszłym roku planujemy m.in. specjalny blok dla młodych z udziałem kardynała Rysia i innymi gośćmi - mówił organizator.

« ‹ 1 › »
Spotkanie "Quo vadis" w oliwskiej kurii

Foto Gość DODANE 04.10.2024

Spotkanie "Quo vadis" w oliwskiej kurii

​Ponad 100 osób spotkało się w auli Jana Pawła II 3 października. Była okazja do wysłuchania konferencji oraz planów dot. jubileuszu 100. rocznicy ustanowienia archidiecezji gdańskiej.  
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
  • ARCHIDIECEZJA GDAŃSKA
  • JUBILEUSZ 100-LECIA ARCHIDIECEZJI GDAŃSKIEJ
  • WSPÓLNOTY

Polecane w subskrypcji

  • „Pan Bóg mnie nie zostawi”. Po utracie obu rąk został mistrzem dryftu
    • Polska
    „Pan Bóg mnie nie zostawi”. Po utracie obu rąk został mistrzem dryftu
    Przemysław Kucharczak
  • Trzy słowa i jedno spojrzenie. „Powołanie św. Mateusza” na obrazie Matthiasa Stoma
    • w ramach
    Trzy słowa i jedno spojrzenie. „Powołanie św. Mateusza” na obrazie Matthiasa Stoma
    Leszek Śliwa
  • Róże buchające ogniem. W Polsce do Żywego Różańca należy 2,5 mln osób
    • kościół
    Róże buchające ogniem. W Polsce do Żywego Różańca należy 2,5 mln osób
    Franciszek Kucharczak
  • Wolni wśród niewolników. Beatyfikacja męczenników salezjańskich
    • kościół
    Wolni wśród niewolników. Beatyfikacja męczenników salezjańskich
    Ks. Tomasz Jaklewicz
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X