Poznaliśmy harmonogram Festiwalu dla Życia 2025 w Gdańsku przejdź do galerii

Od 13 do 15 czerwca 2025 r. Gdańsk będzie miejscem wyjątkowego wydarzenia, które połączy ludzi różnych pokoleń, wspólnot i duchowości. Festiwal dla Życia 2025, którego celem jest promocja wartości życia, modlitwy i wspólnoty, zapowiada się jako jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu archidiecezji gdańskiej.

W sercu Gdańska odbędą się wtedy Marsz dla Życia i Rodziny oraz Festiwal dla Życia, który będzie nie tylko czasem duchowej refleksji, ale także radosnym świętem wspólnoty chrześcijańskiej. Spotkanie organizacyjne wydarzenia miało miejsce 25 listopada w auli Jana Pawła II w Gdańsku-Oliwie. Wcześniej, w archikatedrze oliwskiej, pod przewodnictwem bp. Piotra Przyborka celebrowana była Msza św., w której uczestniczyli przedstawiciele różnych wspólnot archidiecezji gdańskiej. Liturgia była duchowym wstępem do spotkania, na którym omawiano szczegóły dotyczące nadchodzącego festiwalu.

- Festiwal dla Życia to nie tylko wydarzenie. To czas, w którym chcemy razem z wami świadczyć o wartości życia i jego pięknie - mówił już w kurialnej auli Przemysław Kurkowski, jeden z organizatorów. W spotkaniu po liturgii uczestniczyli przedstawiciele wspólnot, którzy szczegółowo zapoznali się z programem festiwalu oraz jego organizacyjnymi aspektami. W trakcie spotkania zaprezentowano bogaty harmonogram wydarzeń oraz opisano poszczególne strefy festiwalu. Na czas wydarzenia zaplanowano strefy modlitwy, ewangelizacji, inspirowania, dla dzieci oraz artystyczne i muzyczne. Będą one zlokalizowane na placu przy bazylice Mariackiej i na pl. Zebrań Ludowych.

Poszczególni koordynatorzy stref przedstawiali konkretny harmonogram ich działania i założenia pomysłu. - Chcemy, by Strefa Inspiracji stała się miejscem, w którym każdy, bez względu na wiek, będzie mógł zadać gościom nurtujące go pytania. Będziemy mówić o sprawach duchowych, ale też o sposobach komunikacji, a także różnych formach ewangelizacji, także w bardzo trudnych środowiskach - tłumaczy ks. Mateusz Tarczyński, szef gdańskiego "Gościa Niedzielnego", koordynator Strefy Inspiracji. Z kolei ks. Piotr Nadolski podkreślił szczególnie znaczenie festiwalu jako przestrzeni dla młodych ludzi poszukujących swojego miejsca w Kościele. - Przygotowaliśmy dla was, młodzi, mnóstwo aktywności i atrakcji. Liczymy, że włączycie się wraz z waszymi przyjaciółmi i znajomymi w organizację tego wydarzenia - zachęcał.

- Festiwal dla Życia to zaproszenie do tego, byśmy wszyscy, w jedności, świadczyli o pełni życia, które jest darem od Boga - podkreślił Artur Kurkowski. Organizatorzy, w tym Beata Piechowska, koordynatorka wolontariatu, zapraszają do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcieliby zaangażować się w przygotowanie wydarzenia, zarówno w zakresie logistycznym, jak i duchowym.

Zgłoszenia do współpracy są już otwarte, a organizatorzy festiwalu liczą na szerokie zaangażowanie wspólnot i wolontariuszy. - Festiwal dla Życia to nie tylko radosne święto, ale i przestrzeń do pogłębiania naszej wiary i świadectwa życia. Zapowiada się wydarzenie, które na długo pozostanie w sercach biorących w nim udział - podsumowali uczestnicy spotkania z kilkunastu wspólnot archidiecezji.


Program wydarzeń Festiwalu dla Życia 2025

13 czerwca (piątek)

18.00 - Msza św. w bazylice Mariackiej
19.30 - Q&A na scenie przed bazyliką
20.30 - koncert na scenie przed bazyliką Mariacką
21.30 - zakończenie dnia

14 czerwca (sobota)

13.00 - Msza św. w bazylice Mariackiej
15.00 - Q&A na scenie przed bazyliką
16.00 - czas wspólnot na scenie
18.00 - gość specjalny na scenie
19.00 - czas wspólnot na scenie
21.00 - zakończenie dnia

15 czerwca (niedziela)

8.00 - Msza św. na pl. Zebrań Ludowych, dedykowana wspólnotom
15.00 - kaplica Królewska - koronka i start marszu
16.30 - Strefa Koncertowa na pl. Zebrań Ludowych
17.30 - Strefa Inspiracji na pl. Zebrań Ludowych
21.00 - zakończenie Marszu i Festiwalu dla Życia

Strefy tematyczne Festiwalu dla Życia 2025

- Strefa Modlitwy, gdzie odbywać się będą adoracje, Msze św., modlitwy wstawiennicze oraz spowiedź w kaplicy Królewskiej;
- Strefa Inspiracji, w której przewidziane są spotkania z wyjątkowymi gośćmi, w tym kard. Grzegorzem Rysiem, abp. Tadeuszem Wojdą oraz innymi duchownymi i liderami wspólnot;
- Strefa Ewangelizacji, gdzie odbędą się spotkania z ewangelizatorami, a także koordynacja sceny dla wspólnot;
- Strefa Młodzieżowa, z wydarzeniami skierowanymi do osób do 35. roku życia, w tym tańcami, konferencjami, spotkaniami z duszpasterzami młodzieży i koncertem rapera Tau;
- Strefa Dzieci i Szkół, z dmuchańcami, warsztatami i atrakcjami dla najmłodszych;
- Strefa Sportowa, gdzie odbywać się będą turnieje koszykarskie oraz inne aktywności sportowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..