Jubileuszowy czas pokuty i wdzięczności w archidiecezji gdańskiej

W najbliższy piątek i sobotę (4 i 5 kwietnia) wierni archidiecezji gdańskiej będą przeżywać wyjątkowy czas modlitwy, pokuty i pojednania. To duchowe wydarzenie wpisuje się w obchody roku jubileuszowego oraz stulecia archidiecezji.

List do wiernych z okazji celebracji skierował abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański - TUTAJ


W piątek 4 kwietnia, diecezjanie - kapłani, osoby konsekrowane i świeccy - są zaproszeni do przeżycia dnia pokuty za grzechy minionego stulecia historii lokalnego Kościoła. Zachęca się do podjęcia postu ścisłego oraz uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w swoich parafiach. Tego dnia rozważania nabożeństwa skupią się wokół tematyki pokuty i pojednania.

Kulminacją duchowych obchodów będzie sobotni Archidiecezjalny Dzień Wdzięczności za Sakrament Pokuty i Pojednania w kościele św. Józefa w Gdańsku. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10 procesją pokutną, a centralnym momentem będzie nabożeństwo przebłagalne pod przewodnictwem arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Uczestnicy będą mogli skorzystać z sakramentu pokuty i uczestniczyć w Mszy Świętej Jubileuszowej 2025.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele ponad 60 parafii, jednak gospodarze - ojcowie oblaci - zapraszają szczególnie osoby, które na co dzień modlą się i spowiadają w kościele św. Józefa.

Na zakończenie uroczystości zaplanowano wspólną agapę w klasztorze ojców oblatów. Organizatorzy liczą, że ten czas modlitwy i refleksji stanie się dla uczestników przestrzenią duchowej odnowy i pojednania - zarówno z Bogiem, jak i z drugim człowiekiem.

Serdeczne zaproszenie skierowane jest do wszystkich wiernych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..