Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Gość Gdanski w Internecie

Gdański

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 34/2025
    GN 34/2025 Dokument:(9390659,Ale o co chodzi?)
  • GN 33/2025
    GN 33/2025 Dokument:(9378299,Fiction niekoniecznie science)
  • GN 32/2025
    GN 32/2025 Dokument:(9368241,Jak pięknie!)
  • GN 31/2025
    GN 31/2025 Dokument:(9358597,Ziemi całowanie)
  • GN 30/2025
    GN 30/2025 Dokument:(9350861,Zepsuty kompas)
gdansk.gosc.pl → Wiadomości → Z Jezusem w Jego cierpieniu

Z Jezusem w Jego cierpieniu przejdź do galerii

W Wejherowie już po raz trzeci celebrowana była Droga Krzyżowa Młodzieży Archidiecezji Gdańskiej, organizowana przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży oraz miejscowy oddział KSM Effatha. W najbliższy piątek szczególne Drogi Krzyżowe odbędą się w sanktuarium Piaśnickim i w Gdańsku.

 
Między poszczególnymi stacjami różne osoby i wspólnoty przekazywały sobie krzyż oraz odczytywały rozważania. Dominika Lis-Gołębiewska
⏮ ⏪
⏩ ⏭

Podczas wydarzenia zgromadziło się kilkaset osób: młodzież, rodziny, księża oraz siostry zakonne. Rozpoczęło się ono w kościele pw. Świętych Leona Wielkiego i Stanisława Kostki w Wejherowie. Uczestników powitali Łukasz Syposz, prezes oddziału KSM, oraz ks. Krzysztof Sagan, proboszcz miejscowej wspólnoty. Następnie młodzież z Effathy zaprezentowała krótką scenkę. Słowo wygłosił także obecny na wydarzeniu bp Piotr Przyborek.

Po wprowadzeniu w modlitewną atmosferę, z kościoła wyruszyła procesja na Kalwarię Wejherowską. Tam celebrowano nabożeństwo Drogi Krzyżowej, przechodząc wspólnie z Jezusem Jego ostatnią drogę. Między poszczególnymi stacjami różne osoby i wspólnoty przekazywały sobie krzyż oraz odczytywały rozważania. Wieczór zakończył się adoracją krzyża w konwikcie parafii pw. św. Leona oraz poczęstunkiem.


W najbliższy piątek w archidiecezji gdańskiej odbędą się dwie szczególne Drogi Krzyżowe. O godz. 20 przy ołtarzu leśnym sanktuarium piaśnickiego rozpocznie się Kaszubska N(M)ocna Droga Krzyżowa organizowana przez grupę Vera Virtu, salezjanów oraz Salezjańską Fundację Zwiastowanie. Jej trasa biegnie przez obszar leśny sanktuarium. Stacja IX znajduje się w szkole salezjańskiej w Kniewie, gdzie będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Zakończenie Drogi Nadziei w Archidiecezjalnym Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Wejherowie, które jest kościołem jubileuszowym. Obowiązują zapisy: TUTAJ

Natomiast o godz. 15 Mszą św. w bazylice św. Brygidy w Gdańsku rozpocznie się II Gdańska Droga Krzyżowa Ludzi Pracy, tym razem bardzo szczególna, bo przypadająca w roku 45. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność". Po Eucharystii Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie uczestnicy wyruszą na ulice Gdańska wzdłuż następującej trasy: bazylika św. Brygidy – ul. Stolarska – Pl. Solidarności – Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” – Hucisko – ul. Kartuska – kościół pw. św. Franciszka z Asyżu. Zakończenie ok. 17.40 przy krzyżu „Zło dobrem zwyciężaj”.


Tekst powstał m.in. dzięki uprzejmości Agaty Kierznikowicz, zastępcy prezesa oddziału KSM Effatha w Wejherowie.

« ‹ 1 › »
Młodzieżowa Droga Krzyżowa

WIARA.PL DODANE 03.04.2025 AKTUALIZACJA 07.04.2025

Młodzieżowa Droga Krzyżowa

​28 marca w Wejherowie młodzież archidiecezji gdańskiej modliła się na kalwaryjskich górkach. Wydarzenie artystyczno-modlitewne zgromadziło kilkaset osób.  
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Mateusz Tarczyński

|

GOSC.PL

publikacja 03.04.2025 11:07

FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BP PIOTR PRZYBOREK
  • DIECEZJALNE DUSZPASTERSTWO MŁODZIEŻY ARCHIDIECEZJI GDAŃSKIEJ
  • KALWARIA WEJHEROWSKA
  • KS. KRZYSZTOF SAGAN
  • MŁODZIEŻOWA DROGA KRZYŻOWA
  • PARAFIA PW. ŚW. LEONA WIELKIEGO

Polecane w subskrypcji

  • Ich życie to nieustanna pielgrzymka. Świadectwo rodziców chorego Filipka
    • Kościół
    • Katarzyna Widera-Podsiadło
    Ich życie to nieustanna pielgrzymka. Świadectwo rodziców chorego Filipka
  • Święci z Matką wniebowzięci
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Święci z Matką wniebowzięci
  • Prowincjał dominikanów: Nasza jedność jest zbudowana oddolnie, bo każdy ma wolność wypowiedzenia tego, co myśli
    • Rozmowa
    • Magdalena Dobrzyniak
    Prowincjał dominikanów: Nasza jedność jest zbudowana oddolnie, bo każdy ma wolność wypowiedzenia tego, co myśli
  • Święte Naczynie Próśb Naszych. O najstarszym wizerunku Matki Bożej
    • Kościół
    • Marcin Jakimowicz
    Święte Naczynie Próśb Naszych. O najstarszym wizerunku Matki Bożej
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X