Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Gość Gdanski w Internecie

Gdański

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 44/2025
    GN 44/2025 Dokument:(9477129,O szarej godzinie)
  • Historia Kościoła (12) 06/2025
    Historia Kościoła (12) 06/2025 Dokument:(9471760,Sobór sprawił, że ludzie znowu zaczęli mieć pytania do Kościoła. Edytorial nowego wydania)
  • GN 43/2025
    GN 43/2025 Dokument:(9469044,Rodzina – sens i stabilność)
  • GN 42/2025
    GN 42/2025 Dokument:(9458103,Zaczarowana miotła)
  • GN 41/2025
    GN 41/2025 Dokument:(9450251,Odpowiedzialni mężowie)
gdansk.gosc.pl → Wiadomości → Świętość jest realna

Świętość jest realna przejdź do galerii

W wielu kościołach archidiecezji gdańskiej w wigilię Wszystkich Świętych miały miejsce modlitewne czuwania nazywane Holy Wins. Parafia pw. św. Brata Alberta na gdańskim Przymorzu przygotowała wieczorne spotkanie pod hasłem: "Holy Wins | Świę-Ty zwycięża".

 
- Święci są nam dani nie po to, by nas zawstydzać, ale żeby nas wspierać, by przypominać, że można żyć z Bogiem pośród zwyczajnych spraw - mówił na konferencji ks. Czyż. ks. Mateusz Tarczyński /Foto Gość
⏮ ⏪
⏩ ⏭

Wydarzenie zgromadziło niemal 300 osób, które w ten sposób rozpoczęły celebrowanie uroczystości Wszystkich Świętych. Przymorskie Holy Wins otworzyła procesja z relikwiami św. Jana Pawła II, św. Brata Alberta, św. Faustyny, św. Ojca Pio i bł. Jerzego Popiełuszki, które zostały następnie umieszczone przy ołtarzu.

Konferencję wygłosił ks. Michał Czyż. – „Świętość” – to słowo bardzo poważnie brzmi, nawet czasami zbyt poważnie. Wydaje się dla nas niekiedy zbyt odległe, jakby dotyczyło tylko tych, którzy już dawno nie żyją, są wspominani w historii, widnieją na ołtarzach czy też jako wspomnienia w kalendarzu liturgicznym. Ale przecież świętość to nie jest luksus dla nielicznych, to nie jest nagroda po latach wysiłku. Świętość to normalność. To nie przywilej, ale obowiązek, nie wyjątek, ale codzienność, do której każdy z nas jest zaproszony – mówił wikariusz przymorskiej parafii.

Fragment konferencji ks. Michała Czyża
Gość Gdański

– Ty masz być święty. Właśnie ty konkretnie. Nie chodzi o świętego „kogoś”, ale o ciebie. To ty masz być święty – to twoje imię, twoje powołanie, twoje zadanie – podkreślił. – Świętość nie zaczyna się wtedy, kiedy nasze życie już jest uporządkowane, kiedy wszystko jest na swoim miejscu. Świętość zaczyna się tu i teraz, w tym momencie, tam, gdzie jesteśmy – w naszej pracy, w naszym domu, w rozmowie z drugim człowiekiem, w autobusie, w uśmiechu, w wierności w swoich codziennych obowiązkach, nawet tych najmniejszych, w porannym wstawaniu czy też czasem w znoszeniu trudnego człowieka albo po prostu w znoszeniu samego siebie – tłumaczył ks. Czyż.

Fragment pantomimy (wspólnota Lux Cordis)
Gość Gdański

– Jak więc być świętym tu i teraz? – pytał kapłan. – Zacząć od małych rzeczy. Od krótkiej, szczerej modlitwy każdego dnia, od uczestnictwa w Eucharystii, wtedy kiedy mogę. Od uśmiechu wobec innych, od wdzięczności za drobne gesty, od wierności obowiązkom. Bo świętość to codzienna decyzja, by być wiernym w tym, co czasem małe – wyjaśniał duszpasterz. – Święci są nam dani nie po to, by nas zawstydzać, ale żeby nas wspierać, by przypominać, że to możliwe – że można żyć z Bogiem pośród zwyczajnych spraw. To oni pokazują nam, że świętość jest realna – mówił ks. Michał. – Na końcu zostaje jedno pytanie, bardzo proste, ale dzisiaj najważniejsze: Czy chcesz być święty? Nie jutro, nie wtedy, kiedy wszystko się ułoży, ale teraz. Pan Bóg wzywa cię dziś, w tym momencie. Świętość nie odbiera życia, ale święty to człowiek, który naprawdę żyje – zakończył kaznodzieja.

Adoracja z uwielbieniem
Gość Gdański

Następnie poruszającym świadectwem swojej wiary i zaufania Bogu pośród życiowych trudności podzielił się Piotr. Kolejnym punktem wieczoru była zapadająca w pamięć i niezwykle przemawiająca do serca pantomima przygotowana przez młodzież z duszpasterstwa Lux Cordis. Potem adorację Najświętszego Sakramentu z muzycznym uwielbieniem poprowadził zespół Holy Wins.

« ‹ 1 › »
Holy Wins na Przymorzu

Foto Gość DODANE 01.11.2025

Holy Wins na Przymorzu

​Wydarzenie zgromadziło niemal 300 osób, które w ten sposób rozpoczęły celebrowanie uroczystości Wszystkich Świętych. Wieczór przygotowała młodzież z duszpasterstwa Lux Cordis, a oprawę muzyczną zapewnił zespół Holy Wins.  
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Mateusz Tarczyński

|

GOSC.PL

publikacja 01.11.2025 13:04

FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • HOLY WINS - ŚWIĘTY ZWYCIĘŻA
  • HOLY WINS
  • PARAFIA ŚW. BRATA ALBERTA GDAŃSK PRZYMORZE
  • WIGILIA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Polecane w subskrypcji

  • Przyjaciel wszystkich świętych
    • Kościół
    • Jarosław Dudała
    Przyjaciel wszystkich świętych
  • Groby świętych i ich relikwie przyciągają pokolenia wierzących. Od wieków notuje się liczne cuda
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Groby świętych i ich relikwie przyciągają pokolenia wierzących. Od wieków notuje się liczne cuda
  • Uroczystość Wszystkich Świętych. Tu wklej swoją fotografię!
    • Kościół
    • Marcin Jakimowicz
    Uroczystość Wszystkich Świętych. Tu wklej swoją fotografię!
  • Prezes ZUS w rozmowie z „Gościem”: Wyższe emerytury są możliwe dla osób, które są dłużej aktywne zawodowo
    • Rozmowa
    • Piotr Legutko
    Prezes ZUS w rozmowie z „Gościem”: Wyższe emerytury są możliwe dla osób, które są dłużej aktywne zawodowo
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X