Nowy numer 47/2023 Archiwum

Trójmiasto w okresie Wszystkich Świętych

Specjalna organizacja ruchu w rejonach cmentarzy, zmienione trasy i inna częstotliwość funkcjonowania komunikacji miejskiej – to wszystko czeka mieszkańców Gdańska w czwartek 1 listopada. W Gdyni będą tego dnia obowiązywały sobotnie rozkłady jazdy.

Oto jakie zmiany w organizacji funkcjonowania komunikacji wprowadzone zostaną na okres od 31 października do 2 listopada:

Gdańsk

1 listopada uruchomione zostaną dodatkowe linie tramwajowe (63 i 68) i specjalna linia autobusowa – 610. Pojazdy będą jeździły częściej, zmieniona zostanie też lokalizacja niektórych przystanków. Wybrane linie będą wspomagane autobusami przegubowymi. Na ulice wyjedzie 40 dodatkowych tramwajów i 35 autobusów. Niektóre linie zostaną zawieszone, pojazdy będą jeździć objazdami, zostaną także uruchomione często funkcjonujące dodatkowe linie tramwajowe i jedna linia autobusowa. Szczegółowe rozkłady obowiązujące 1 listopada można znaleźć na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku - www.ztm.gda.pl.

Gdynia

Środa, 31 października 2012 r.  Obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w dni powszednie nauki szkolnej.


Zmiany tras
Przystanek „Gdynia Dworzec Gł. PKP - Dworcowa” dla stałych linii zostanie przeniesiony na wyspę przy postoju TAXI; przystanek przy wiacie będzie obowiązywać tylko do linii 390.

Ze względu na wprowadzenie jednego kierunku ruchu na odcinku ul. Witomińskiej w Gdyni (od bramy cmentarza do Witomina) i przewidywane w ciągu dnia utrudnienia w kursowaniu na tym odcinku pojazdów komunikacji miejskiej, autobusy linii 103, 137, 141 i 190 w obie strony kursować będą ul. Kielecką, przy czym kursy tych linii w kierunku Witomina do godz. 8 i po godz. 18 będą wykonywane ul. Witomińską.

Ze względu na zamknięcie ul. Zjazdowej w Gdyni, autobus linii 204 od ul. Kwidzyńskiej do Warszawskiej będzie kursować ul. Pomorską i Nowogrodzką.
Ze względu na brak możliwości eksploatacji autobusów przegubowych na linii 105 na stałej trasie do/z Mechelinek, linia ta będzie funkcjonować w skróconej relacji: Gdynia Redłowo Szpital – Kosakowo Cmentarz Komunalny. W relacji: Kosakowo Cmentarz Komunalny – Mechelinki będzie funkcjonować linia zastępcza 905.

Przez cały okres świąteczny, bilety jednoprzejazdowe skasowane w autobusie 105 będą uprawniać do przesiadki na autobus linii 905 i kontynuowania podróży przez 120 minut od skasowania. Analogicznie przy przesiadkach z linii 905 na 105.

Ze względu na wprowadzenie ok. godz. 9.00 jednego kierunku ruchu na ulicy Malczewskiego w Sopocie, na odcinku od al. Niepodległości do Brodwina, zmianie ulegną trasy linii 181 i 187. 

Autobusy linii 181 – w kierunku pętli przy ul. Reja od przystanku „Brodwino - Szkoła” do przystanku „Malczewskiego” kursować będą ul. Kolberga, Obodrzyców, Wejherowską i al. Niepodległości.
Autobusy linii 187 – w kursach z Kamiennego Potoku – od przystanku „Brodwino” do „Malczewskiego” kursować będą ul. Cieszyńskiego, Obodrzyców, Wejherowską i al. Niepodległości.

W kierunku powrotnym trasy linii 181 i 187 nie ulegają zmianie.

Aby umożliwić dojazd do Cmentarza Witomińskiego, w godzinach 8-18 uruchomiona zostanie linia 390, na trasie: Gdynia Dworzec Gł. PKP - Dworcowa - 10 Lutego (powrót Władysława IV - Jana z Kolna) - Władysława IV - al. Piłsudskiego (powrót: Droga Gdyńska - łącznica Drogi Gdyńskiej z ul. Władysława IV i al. Zwycięstwa) - Śląska - Witomińska - Cmentarz Witomiński. Autobusy linii 390 zatrzymywać się będą na przystankach linii 190 na jej trasie, z wyjątkiem przystanku „Węzeł F. Cegielskiej” przy ul. Śląskiej w kierunku Dworca Gł. PKP, oraz dodatkowo na przystanku „3 Maja” przy ul. 10 Lutego. Autobusy będą kursować z częstotliwością na bieżąco dostosowywaną do liczby pasażerów (nie rzadziej niż co 15 minut).

W godzinach 8.30-17.30 zwiększona zostanie częstotliwość kursowania autobusów na linii 105 do Cmentarza Komunalnego w Kosakowie (kursy co 15 minut). W godzinach 9-15 zwiększona zostanie częstotliwość kursowania autobusów na linii 187 do cmentarzy przy ul. Malczewskiego w Sopocie (kursy co 10-12 minut). Większa liczba kursów na linii 86 będzie wykonywana na przedłużonej trasie - do/z Cmentarza Komunalnego w Rumi.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama