Nowy numer 20/2022 Archiwum

Sopot zaczął sądową wojnę z klubem go-go

To pierwszy taki proces w Polsce. Władze Sopotu domagają się od lokalu ze striptizem zaprzestania działań uderzających w wizerunek miasta.

Przed gdańskim sądem 17 lutego rozpoczął się proces, w którym Sopot domaga się od firmy prowadzącej klub go-go (dawniej Cocomo, dzisiaj Kittens) zaprzestania działań, które uderzają w wizerunek miasta (o genezie sprawy pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ).

Przedstawiciele spółki nie stawili się na rozprawie, sąd jednak zapowiedział, że może wydać wyrok zaocznie.

Miasto jako pierwsze w Polsce pozwało właściciela Cocomo o naruszenie dóbr osobistych. W złożonym we wrześniu ubiegłego roku pozwie mowa jest m.in. o prowadzeniu przez klub działalności na zasadzie nieuczciwej konkurencji, polegającej na naganianiu przechodniów, sprzedaży napojów i alkoholu za rażąco zawyżoną cenę oraz "wykorzystywaniu stanu nietrzeźwości klientów w celu sprzedaży towarów lub usług".

Władze kurortu uważają, że klub ze striptizem psuje wizerunek nie tylko Sopotu, ale także całego państwa. - Turysta, który do nas przyjeżdża, z kraju bądź z zagranicy, wchodzi do lokalu i ma prawo czuć się w nim uczciwie obsłużony. A niestety wielu z nich ma poczucie, że zostali wręcz okradzeni. I to z dużych sum - podkreśla Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

Władze miasta podkreślają również, że kontrowersyjny klub odstrasza turystów, co przekłada się na realne wpływy gminy, ponieważ skutkuje m.in. mniejszymi dochodami miejskich spółek.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama