Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zobacz także

 • Stanisław_Miłosz
  01.03.2015 23:42

  Dla resortowych dzieci, wnucząt i familii żołnierze wyklęci to bandyci. Znamienna jest tu freudowska pomyłka Bronisława Komorowskiego gdy (zapewne dla poprawienia sobie wyborczego wizerunku) mówił "z głowy":

  "Pamiętamy i mamy w zasadzie jasny plan działania, związanego z potrzebą odbudowy, w narodowym wymiarze, pamięci o ofiarach czasów stalinowskich, o ofiarach, które były ofiarami właśnie tych Żołnierzy Wyklętych" */

  Można zrozumieć środowiskową chęć niepamietania o swoich "korzeniach", chęć ich ze świadomości wyparcia i podczepienia się pod patriotyczne tradycje, można też usprawiedliwić tych co w szkołach niedouczono, bo takie były (i są!) szkoły, ale by historykowi taki "lapsus" się przydarzył?

   

   

  */

  http://www.fronda.pl/a/kolejna-wpadka-komorowskiego-tym-razem-dot-zolnierzy-wykletych,48117.html

  http://niezalezna.pl/64683-kolejna-wpadka-komorowski-o-potrzebie-pamieci-o-ofiarach-tych-zolnierzy-wykletych

   

   

  113
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama