Nowy numer 09/2024 Archiwum

Wileńskie hospicjum potrzebuje pomocy

- Głosem naszych chorych, którzy już nie maja siły mówić, a potrzebują pomocy i miłości - proszę o pomoc. Oni chcą żyć bez bólu, chcą być nadal sobą - do końca. Pomóżcie im - apeluje s. Michaela Rak, dyrektor wileńskiego hospicjum.

W wigilię Niedzieli Palmowej 19 marca w klubie Atlantic w Gdyni odbędzie się wielkanocny koncert charytatywny na rzecz jedynego na Litwie hospicjum, prowadzonego od 2012 r. przez siostrę Michaelę. Więcej o potrzebach placówki pisaliśmy TUTAJ.

Gwiazdą wieczoru będzie Marek Piekarczyk - wokalista i autor tekstów, a także osobowość telewizyjna. Muzyk, znany przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole TSA, w Gdyni zaprezentuje utwory ze swojego solowego albumu - "Źródło". Na płycie znalazły się interpretacje kompozycji polskich grup muzycznych, takich jak: Test, Skaldowie, Niebiesko-Czarni czy Klan.

Oprócz Marka Piekarczyka na scenie pojawi się Robert Błaszkiewicz, znany jako Rob B. Colton - urodzony w Wilnie artysta, fotograf, wokalista, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista. Gościem specjalnym będzie s. Michaela Rak - założycielka i dyrektor wileńskiego hospicjum.

Niezwykłą oprawę wydarzenia stanowić będą oryginalne wileńskie palmy i ręcznie robione piernikowe serca, tradycyjnie obecne podczas Kaziuków - barwnego jarmarku obchodzonego od 400 lat w Wilnie ku czci św. Kazimierza, patrona Polski i Litwy. Palmy będą sprzedawane także 20 marca w kościele NSPJ w Gdyni po każdej Mszy św.

- Proszę, kupcie bilet na koncert, wileńską palmę, piernikowe serce, by za państwa pieniądze mniej bolało, mniej było cierpienia, mniej samotności i opuszczenia ludzi chorych na raka - mówi s. Michaela.

Więcej na temat hospicjum TUTAJ.

Organizatorem koncertu dobroczynnego jest Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej Oddział Pomorski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama