Abp Gocłowski uhonorowany

Gdańscy radni 28 kwietnia przegłosowali przyznanie przebywającemu w szpitalu abp. Tadeuszowi Gocłowskiemu tytułu Honorowego Obywatela Gdańska.

Do programu czwartkowej sesji Rady Miasta Gdańska w ostatniej chwili włączono uchwałę o przyznaniu abp. Tadeuszowi Gocłowskiemu honorowego obywatelstwa miasta Gdańska.

W uchwale czytamy m.in.:

"Arcybiskup Tadeusz Gocłowski jest jednym z najwybitniejszych ambasadorów naszego miasta. Jego głos i opinie w ważnych dla Polaków kwestiach społecznych są z uwagą wysłuchiwane. Cieszy się szacunkiem również wśród ludzi na co dzień dalekich od Kościoła, bo wiedzą, że dla Księdza Arcybiskupa liczy się przede wszystkim człowiek, liczy się dialog, liczy się ekumenizm.

Dziś nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Gdańska Księdzu Arcybiskupowi Tadeuszowi Gocłowskiemu niech będzie symbolicznym wyrazem wdzięczności gdańskiej społeczności za dotychczasowy dorobek życia".

Na 33 radnych 31 zagłosowało za przyjęciem uchwały.

84-letni arcybiskup Tadeusz Gocłowski od ubiegłego tygodnia przebywa w szpitalu. Przeszedł rozległy udar. Jego stan jest ciężki (więcej na ten temat TUTAJ).

Duchowny jest już Honorowym Obywatelem Gdyni (2002), Redy (2007), Sopotu (2008), a także Wejherowa. W 2006 r. odmówił przyjęcia tytułu Honorowego Obywatela Gdańska. Jak sam tłumaczył, nie chciał, aby decyzja radnych była rozgrywana politycznie w związku z trwającą wówczas kampanią przed wyborami samorządowymi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..