Nowy numer 24/2021 Archiwum

Nie wystarczą dobre chęci, trzeba Źródła przejdź do galerii

Po raz pierwszy w archidiecezji gdańskiej obchodzono Dzień Adopcji Serca. Mszy św. w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku-Wrzeszczu przewodniczył bp Zbigniew Zieliński.

- Dzisiejszy dzień to również wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, patronki Ruchu "Maitri". To doskonała okazja, by odkrywać w sobie powołanie do misyjności i na miarę naszych darów te zadania wypełniać - mówił bp Zieliński w homilii.

Biskup podkreślił, że ważne, by nie tylko wzruszał nas los pokrzywdzonych, ale by znaleźć skuteczną metodę niesienia im pomocy. - Aby dostrzec ludzi pokrzywdzonych, trzeba mieć w sobie wrażliwość, którą należy przekuć w czyny. Podejmując Adopcję Serca, znaleźliście konkretny sposób, by realnie pomóc i zaradzić tym trudnym doświadczeniom, z którymi borykają się na co dzień dzieci w Kongu czy Rwandzie - podkreślił.

Kaznodzieja zaznaczył jednocześnie, że aby wytrwać w dziele pomocy bliźnim, nie wystarczą dobre chęci. - Potrzebne są jeszcze wytrwałość i źródło, które sprawi, że w tej pomocy nie ustaniemy - dodał.

Jako źródło wytrwałego niesienia pomocy bp Zieliński wskazał Boga. - Żywy i prawdziwy w Ewangelii. W tej samej Ewangelii, którą tak dobrze odkryła Matka Teresa. Zaaplikowała ją w swoim życiu, a także w życiu ludzi, których spotykała na swojej drodze. A my jesteśmy potwierdzeniem piękna jej życia, ale i wartości, które sprawiły, że podjęte przez nią dzieło nie zakończyło się wraz z jej śmiercią - podkreślił.

- Jestem tutaj, by przez wspólną modlitwę powiedzieć wam "dziękuję", że jesteście tymi, którzy otworzyli szeroko swoje serca i umysły na rzecz potrzebujących dzieci. Dzisiaj w całej obfitości staje przed nami dzieło misyjne i jeszcze bardziej uświadamia każdemu z nas, jak niezwykła to odpowiedzialność. Jedni wybierają pracę w dalekiej Afryce, inni mogą zrealizować tę posługę na miejscu - przekazując Ewangelię swoim dzieciom i wnukom. To zadanie, wbrew pozorom, wcale nie jest łatwe - zaznaczył.

Biskup dodał jednocześnie, że zawsze powinniśmy być radosnymi głosicielami Ewangelii. - Poszukujący Boga nie potrzebują smutasów albo ludzi mówiących z obowiązku - bo tak trzeba - ale tych, którzy radośnie świadczą o Jezusie - żyją Nim na co dzień - wyjaśnił. S. Marta dziękowała wszystkim, którzy włączyli się w Adopcję Serca   S. Marta dziękowała wszystkim, którzy włączyli się w Adopcję Serca
Justyna Liptak /Foto Gość
Po Mszy św. odbyło się spotkanie w kawiarence parafialnej z siostrą Martą Litawą SAC oraz Dominiką Laskowską SAC, misjonarkami z Rwandy i Konga, które przybliżyły działalność inicjatywy Ruchu "Maitri" i Adopcji Serca.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama