Nowy numer 20/2022 Archiwum

Nowa prezydent Gdańska

Aleksandra Dulkiewicz, 39-letnia prawniczka i p.o. prezydent Gdańska, będzie rządzić miastem. Zapowiedziała kontynuację polityki śp. Pawła Adamowicza.

Aleksandra Dulkiewicz uzyskała 82,22 proc. głosów gdańszczan (139 tys. głosów). W wyścigu o elekcję na stanowisko prezydenta Gdańska walczyła z Grzegorzem Braunem (11,86 proc.), reżyserem filmów dokumentalnych, i Markiem Skibą (5,92 proc.), przedsiębiorcą budowlanym i działaczem katolickim.

Nadzwyczajne wybory były wynikiem wygaśnięcia mandatu Pawła Adamowicza, wieloletniego prezydenta miasta, który zmarł 14 stycznia, po tym, jak dzień wcześniej został zaatakowany nożem w czasie gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Uprawionych do głosowania było ponad 340 tys. gdańszczan, którzy głosowali w 196 komisjach obwodowych. Frekwencja w przedterminowych wyborach na urząd prezydenta Gdańska wyniosła 48,67 proc. W wyborach głosowało 170 028 mieszkańców Gdańska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • Do Dreomra i TomaszaL
  04.03.2019 15:09
  Dremorze, nie masz racji , tylko na nieco wyższym poziomie ogólności (mowa-trawa) żonglujesz słowami niż twój poprzednik TomaszL. Programy równościowe, nie stanowią podstawy programowej, o tym bezprawnym bajpasowaniu szkoły szeroko pisał Ordo Iuris . Różne "Pontony" wciskają się do szkół , bo to "zgodne z podstawą programową" - co jest manipulacją, którą powielasz. Dalej, pojęcie wartości, kiedyś , przynajmniej w Europie utożsamiane poprzez dekalog z chrześcijaństwem (i tradycją ST) miało swój oczywisty desygnat. I to było podstawą myślenia o Konstytucji . Z tego powodu Valery Gistard d Esting tak mocno protestował przeciwko preambule do planowanej konstytucji UE. Dzisiaj mamy już wartości i etykę laicką, stąd zapewne uosobieniem patriotyzmu jest płk. Mazguła, a drogi eklezjalnej odnowy przeciera Pani Szojring Wielgus. W ogóle nie istnieje pojęcie "wychowania tolerancyjnego", czy Wy wszyscy nie macie już szacunku dla "urody koniunktiwu" ? Po to wprowadzono wspomniane artykuły żeby wychowanie, którego szkoła jest przedłużeniem zabezpieczyć. Barnevernet i Jugendamt - to za granicą (choć papierową) , a propagowanie marksizmu jest w Polsce karalne.
 • podaję nick
  04.03.2019 16:40
  O tym co się dzieje w Gdańsku najlepiej świadczy pogrzeb jaki urządzono Adamowiczowi. Człowieka który popierał tzw.marsze równości, wydawał pieniądze z kasy miejskiej na wdrażanie LGBT, sprzedał polskie zakłady ciepłownicze spółkom niemieckim, był uwikłany w mafijne układy, itp pochowano w ...Bazylice Mariackiej.
  doceń 31
 • CYnick
  07.03.2019 01:23
  CYnick
  ...Jak o uprawie drzewa świadczy jego owoc, tak mowa o zamyśle serca człowieka... Oceniam ją na 5+. Tutejsze komentarze...nie bardzo. Partia nas wyzwoli?
  doceń 1
 • gosc
  07.03.2019 15:10
  Czy to prawda, że pani prezydent jest w neokatechumenacie?
  doceń 5
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama