Nowy numer 23/2021 Archiwum

Śladami błogosławionych męczenników gdańskich

Wspólnota Gdańskiego Seminarium Duchownego zaprasza na pieszą pielgrzymkę z archikatedry oliwskiej do kościoła pw. Chrystusa Króla w Gdańsku.

Z okazji Jubileuszowego Roku Błogosławionych Męczenników Gdańskich wspólnota seminaryjna zaprasza do uczestnictwa w pieszej pielgrzymce z Oliwy do kościoła pw. Chrystusa Króla w Gdańsku, gdzie proboszczem był bł. ks. Franciszek Rogaczewski.

Wyjście pielgrzymki w sobotę, 19 października br., we wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki o godz. 14 z placu katedralnego w Gdańsku Oliwie (ul. Biskupa Edmunda Nowickiego 5, 80-330 Gdańsk).

Trasa pielgrzymki: ul. Cystersów - ul. Jacka Rybińskiego - ul.Polanki - wejście w ul. Mikołaja Gomółki (postój przy parafii Księży Zmartwychwstańców - ul. Mikołaja Gomółki 9 ok. 30 min.), na skrzyżowaniu wejście w ul. Partyzantów, ul. Jaśkowa Dolina (tylko kawałek), wejście w ul. Jana Matejki, ul. Do Studzienki, ul. Romualda Traugutta, Trakt Konny, ul. 3 Maja, ul. Nowe Ogrody, ul. Franciszka Rogaczewskiego - parafia pw. Chrystusa Króla.

Po dojściu o godz. 17 odbędzie się konferencja ks. dr. Macieja Kwietnia nt. "Błogosławieni Męczennicy Gdańscy", a po niej modlitwa różańcowa i Eucharystia w intencji księży pracujących w naszej archidiecezji oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.


To kolejna inicjatywa Gdańskiego Seminarium Duchownego w ramach przeżywanego Jubileuszowego Roku Błogosławionych Męczenników Gdańskich. Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia br. miała miejsce piesza pielgrzymka do kościoła pw. Stanisława BM w Gdańsku Wrzeszczu, gdzie posługiwał bł. ks. Bronisław Komorowski, a do końca października można podziwiać wystawę plenerową prezentującą życiorysy błogosławionych na ogrodzeniu Parku Oliwskiego. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama