Nowy numer 27/2022 Archiwum

Zmarł Maciej Kosycarz, znany gdański fotograf

Odszedł znakomity fotoreporter, wydawca, właściciel agencji fotograficznej i przyjaciel dziennikarskiej braci Pomorza. 55-letni Maciej Kosycarz zmagał się z chorobą nowotworową.

Maciej Kosycarz był synem Zbigniewa, który został fotoreporterem krótko po wojnie. Razem stworzyli bazę fotograficzną historii Gdańska ostatnich dziesięcioleci.

Maciej stworzył agencję Kosycarz Foto Press, w której archiwizował i zdigitalizował dziesiątki tysięcy zdjęć swojego ojca, znanego fotoreportera prasowego.

Pracował jako fotoreporter m.in. w "Wieczorze Wybrzeża" i "Głosie Wybrzeża". W swoim dorobku ma też całą serię popularnych albumów "Niezwykłe zwykłe zdjęcia Gdańska". Wraz z Nadbałtyckim Centrum Kultury od roku 1997 organizował Pomorski Konkurs Fotografii Prasowej "Gdańsk Press Photo" im. Zbigniewa Kosycarza, jeden z najstarszych konkursów fotografii prasowej w Polsce.

Dokumentował też osobiście wszystkie wizyty św. Jana Pawła II na Pomorzu. W ostatnich miesiącach wydał album dokumentujący odwiedziny papieża Polaka na Wybrzeżu. Pisaliśmy o tym w załączonym niżej artykule.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama