Nowy numer 37/2021 Archiwum

Pierwsza Komunia Święta w archidiecezji gdańskiej - komunikat Kurii Metropolitalnej

"Ustalając datę Pierwszej Komunii Świętej należy wziąć pod uwagę dobro duchowe, ale również ochronę zdrowia dzieci i ich rodzin" - czytamy w komunikacie Kurii Metropolitalnej Gdańskiej.

Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu gdańskiej kurii dotyczącego Pierwszych Komunii Świętych.

W nawiązaniu do wcześniej przekazanych decyzji dotyczących Pierwszych Komunii Świętych, którymi - uwzględniając wprowadzone warunki reżimu sanitarnego w związku z trwającym stanem epidemii - odwołane zostały spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami, biorąc pod uwagę zbliżające się terminy uroczystości komunijnych, po wstępnych konsultacjach z duszpasterzami i katechetami, pragniemy przekazać kolejne istotne decyzje.

Ustalając datę Pierwszej Komunii Świętej należy wziąć pod uwagę dobro duchowe, ale również ochronę zdrowia dzieci i ich rodzin. W tym względzie należy przestrzegać zarówno przepisy prawa kościelnego jak i państwowego.

Wobec braku informacji dotyczących daty przywrócenia edukacji szkolnej oraz dalszego przebiegu epidemii (łącznie z możliwym nawrotem jesiennym), jednoznaczne określenie niepodważalnego terminu Pierwszej Komunii Świętej wydaje się bardzo trudne. Trwający stan epidemii jest nadzwyczajny i wymaga od nas wszystkich roztropnego podejścia, cierpliwości, a zarazem gotowości na każdy scenariusz.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama