Nowy numer 48/2023 Archiwum

Pierwsza Komunia Święta w archidiecezji gdańskiej - komunikat Kurii Metropolitalnej

"Ustalając datę Pierwszej Komunii Świętej należy wziąć pod uwagę dobro duchowe, ale również ochronę zdrowia dzieci i ich rodzin" - czytamy w komunikacie Kurii Metropolitalnej Gdańskiej.

Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu gdańskiej kurii dotyczącego Pierwszych Komunii Świętych.

W nawiązaniu do wcześniej przekazanych decyzji dotyczących Pierwszych Komunii Świętych, którymi - uwzględniając wprowadzone warunki reżimu sanitarnego w związku z trwającym stanem epidemii - odwołane zostały spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami, biorąc pod uwagę zbliżające się terminy uroczystości komunijnych, po wstępnych konsultacjach z duszpasterzami i katechetami, pragniemy przekazać kolejne istotne decyzje.

Ustalając datę Pierwszej Komunii Świętej należy wziąć pod uwagę dobro duchowe, ale również ochronę zdrowia dzieci i ich rodzin. W tym względzie należy przestrzegać zarówno przepisy prawa kościelnego jak i państwowego.

Wobec braku informacji dotyczących daty przywrócenia edukacji szkolnej oraz dalszego przebiegu epidemii (łącznie z możliwym nawrotem jesiennym), jednoznaczne określenie niepodważalnego terminu Pierwszej Komunii Świętej wydaje się bardzo trudne. Trwający stan epidemii jest nadzwyczajny i wymaga od nas wszystkich roztropnego podejścia, cierpliwości, a zarazem gotowości na każdy scenariusz.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama