Nowy numer 38/2023 Archiwum

Gdańsk. Wygrywamy przyszłość Julii

Akcja "Wygrywamy przyszłość", prowadzona przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej i naszą redakcję, nabiera tempa. Pierwszy zestaw komputerowy trafił już do jedenastoletniej Julii.

Poniedziałkowe popołudnie 11 maja na długo zapadnie w pamięci Julii, która otrzymała pierwszy zestaw komputerowy, zakupiony ze zbiórki środków w ramach akcji "Wygrywamy przyszłość".

- Julia jest bardzo zdolnym dzieckiem. Wyróżnia się systematycznością i pracowitością. Do tej pory uczyła się zdalnie korzystając z pożyczonego komputera. Od dziś będzie mogła odrabiać lekcje na swoim laptopie - mówi Aleksandra, opiekunka ze świetlicy prowadzonej przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Przekazania laptopa i drukarki dokonali ks. Piotr Brzozowski, wicedyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej oraz ks. Maciej Świgoń, szef gdańskiego oddziału "Gościa Niedzielnego". W oczach Julii oraz jej mamy widać było łzy wzruszenia i radości.

A my dalej "Wygrywamy przyszłość". Jeśli chcesz włączyć się do inicjatywy oglądaj filmy z koncertami online i wspieraj zbiórkę funduszy na zakup kolejnego sprzętu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast