Nowy numer 31/2022 Archiwum

Jacek Pałubicki doceniony przez National Geographic

Mieszkaniec Rumi, który samotnie pokonał 2 tys. kilometrów kajakiem, zachęcając do wsparcia Domu Samotnej Matki w Gdańsku Matemblewie, ma szansę na wygraną w konkursie National Geographic.

Kajkiem pokonał trasę, której wcześniej nie przepłynął nikt. W sumie było to 2 tys. kilometrów i 62 dni spędzone na wiosłowaniu. Jego wyprawa "Na otwartym nurcie" miała wymiar charytatywny. W jej trakcie zachęcał do wsparcia Domu Samotnej Matki, prowadzonego przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej przy sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie.

Jak sam przyznał, pokonanie kajakiem trasy, której dotychczas nie pokonał nikt, było dla niego nie lada wyzwaniem, pozwalającym odkryć nowe horyzonty oraz poznać piękno i tajemnice Polski. Poza tym samotna podróż dała czas, by pogłębić swoją relację z Bogiem. Porozmawiać z Nim w skupieniu, przemyśleć sprawy, które uciekają w natłoku i hałasie codziennego życia.

W podróż wyruszył 13 lipca 2020 r. z Woziwody nad Brdą w okolicach Tucholi, a zakończył ją 12 września w Tczewie nad Wisłą. Trasa wiodła przez Brdę, Kanał Bydgoski, Noteć, Wartę (pod prąd), Czarną Przemszę, Przemszę, Wisłę oraz Sołę.

Teraz Jacek ma szansę na wygraną w 15. edycji konkursu "Travelery" organizowanego przez National Geographic. Zachęcamy do głosowania na niego, w kategorii "Podróż Roku". Link TUTAJ. Głos można oddawać raz dziennie do 17 maja. 

Poniżej przypominamy historię Jacka:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama