Nowy numer 48/2021 Archiwum

Rozpoczęli drogę do kapłaństwa przejdź do galerii

Dom propedeutyczny dla kleryków I roku Gdańskiego Seminarium Duchownego powoli nabiera życia. 8 z 11 kandydatów do kapłaństwa rozpoczęło już swoją drogę formacji.

Arcybiskup Tadeusz Wojda, zgodnie z zaleceniami Stolicy Apostolskiej oraz wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski, w czerwcu br. wydłużył formację do kapłaństwa w Gdańskim Seminarium Duchownym do 7 lat, ustanawiając rok propedeutyczny.

- Pierwszym etapem przygotowania do kapłaństwa jest rok propedeutyczny, który koncentruje się na formacji ludzkiej i duchowej, dając solidny fundament na dalsze lata. W tym czasie klerycy będą m.in. uczestniczyć w różnego rodzaju rekolekcjach ewangelizacyjnych, ignacjańskich, zajęciach uzupełniających wiedzę katechetyczną ze szkoły średniej oraz poznawać tajniki Pisma Świętego, duchowości, muzyki kościelnej oraz liturgiki - wyjaśnia ks. Krzysztof Kinowski, rektor GSD.

Na I rok zostało przyjętych 11 kandydatów. Jeden z nich, decyzją metropolity gdańskiego, został skierowany do Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama