Obchody 30. rocznicy narodzin dla nieba doktor Oli - zaproszenie

Msze św., konferencja i modlitwa przy tablicy na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym - to wydarzenia związane z 30. rocznicą śmierci Aleksandry Gabrysiak, patronki środowisk medycznych archidiecezji gdańskiej.

Uroczystości rozpoczną się w sobotę 4 lutego o godz. 10 Mszą św. w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej, ul. Skłodowskiej-Curie 3b, w parafii gdańskich pallotynów.

O godz. 11.15 rozpocznie się konferencja poświęcona lek. med. Aleksandrze Gabrysiak w sali prof. dr hab. Olgierda Narkiewicza, w Atheneum Gedanense Novum GUMed al. Zwycięstwa 41/42 w Gdańsku. Zakończenie konferencji zaplanowano na godz. 13.30.

W niedzielę 5 lutego o godz 12.30 w kościele pw. Gwiazdy Morza, ul. Kościuszki 19 w Sopocie zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji rychłego rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego dr Aleksandry Gabrysiak. Liturgii będzie przewodniczyć bp Wiesław Szlachetka, biskup pomocniczy AG.

Natomiast, w poniedziałek 6 lutego, w dzień 30. rocznicy męczeńskiej śmierci dr Oli, o godz. 10.00 zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa. Miejscem wydarzenia będzie parter budynku nr 1 GUMed, Plac Stefana Michalaka.

Organizatorem wydarzeń są: Stowarzyszenie Przyjaciół Doktor Oli, Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich o. Pomorski

Program obchodów 30. rocznicy męczeńskiej śmierci lekarki TUTAJ.

Więcej o życiu lek. med. Aleksandry Gabrysiak można przeczytać poniżej:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..