Nowy numer 48/2023 Archiwum

Kurtyna 2023 - zaproszenie

W najbliższą niedzielę 26 listopada wystartuje 8. edycja Przeglądu Teatrów Amatorskich im. Marka Hermanna "Kurtyna". Impreza potrwa do 2 grudnia włącznie.

Co roku do Gdyni-Małego Kacka, do kościoła pw. Chrystusa Króla przy ul. bp. Jana Bernarda Szlagi 3, zjeżdżają się amatorskie grupy teatralne z całej Polski, w tym grupy osób z niepełnosprawnościami, by wziąć udział w organizowanym przez Stowarzyszenie Katolickie Centrum Kultury "KaCK" przeglądzie "Kurtyna", który w odbędzie się już po raz 8.

Otwarcie festiwalu w niedzielę 26 listopada uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem bp. Wiesława Szlachetki. Od poniedziałku do piątku spektakle rozpoczynają się o 18.30, natomiast gala finałowa w sobotę 2 grudnia - o godz. 15.

Poniżej prezentujemy pełny plan wydarzenia.

Kurtyna 2023 - zaproszenie   VIII Przegląd Teatrów Amatorskich im. Marka Hermanna „Kurtyna” odbędzie się w dnia 26 listopada – 2 grudnia. Materiały organizatora

To prawdopodobnie jedyny przegląd teatralny, gdzie na równych zasadach i bez kategoryzowania walczą o nagrody osoby zdrowe i z niepełnosprawnościami. W tym roku w Gdyni wystąpią: teatr Krzesiwo z Warszawy, podopieczni gdańskiej Caritas z teatru 40 Serc, Pilski Teatr Tańca oraz Czarne Owieczki (wychowanki sióstr pasterek z Pniewitego).

Po wyłonieniu, z nadesłanych zgłoszeń, finalistów ich spektakle zostaną zaprezentowane gdyńskiej publiczności podczas finałowego tygodnia "Kurtyny". Spektaklom towarzyszyć będą wywiady z twórcami, prezentacje grup oraz kiermasz rękodzieła sióstr z gdyńskiego Karmelu, Café Wieża i Anielska Księgarnia. Wydarzenie będzie transmitowane na kanale YouTube "Kurtyny".

"Kurtynie" w tym roku towarzyszy współorganizowany z Gdyńską Biblioteką konkurs graficzny pt. "Aleksander Fredro na afiszu", którego rozstrzygnięcie będzie połączone z finałem przeglądu.

Finałowy tydzień zakończy się w sobotę 2 grudnia galą z koncertem musicalowych przebojów w wykonaniu artystów związanych z Teatrem Muzycznym w Gdyni. Wtedy też nastąpi rozdanie nagród i ogłoszenie zdobywcy Złotej Kurtyny 2023.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem gdańskiego "Gościa".

Więcej informacji na https://kurtynamalykack.pl/.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama