Nowy numer 24/2021 Archiwum

Rodzice mają prawo decydować

W piątek 26 października przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez stowarzyszenie Odpowiedzialny Gdańsk.

W trakcie spotkania członkowie Odpowiedzialnego Gdańska, reprezentowanego przez Monikę Baran oraz Przemysława Majewskiego, odnieśli się do informacji otrzymanych od rodziców i nauczycieli ZSO nr 8.

 - Byli zaniepokojeni tym, że w szkole mają odbyć się zajęcia w ramach "Tęczowego Piątku" - mówi P. Majewski z OG.

Stowarzyszenie na swoim portalu społecznościowym wystosowało apel do rodziców (pisaliśmy o tym TUTAJ), na który odpowiedziała dyrekcja szkoły (TUTAJ) wyjaśniając, że placówka nie organizuje żadnych zajęć w ramach "Tęczowego Piątku".

- Sygnały związane z akcją były bardzo wyraźne i alarmujące, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że jeśli miały się tu odbyć takie zajęcia, to w rezultacie się nie odbyły  ­- mówi M. Baran.  

P. Majewski dodaje, że choć niemożliwe jest sprawdzenie na stronie internetowej Kampanii Przeciw Homofobii, w których placówkach akcja "Tęczowy Piątek" się odbyła, to zapewnia, że stowarzyszenie Odpowiedzialny Gdańsk uzyskało informacje z Kuratorium Oświaty, że w żadnej z gdańskich szkół tego typu zajęcia nie miały miejsca.

- Musimy oddzielać takie zajęcia od ideologizacji i nakłaniania młodzieży, by zaczęła wątpić w swoją orientację seksualną - mówi P. Majewski.

- Musimy także szanować prawo rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnym światopoglądem, bo to gwarantuje im konstytucja. Tolerancja to przede wszystkim wychowanie i troska o nasze dzieci. Rodzic musi mieć zawsze prawo do tego, by wiedział w jakich zajęciach bierze udział jego dziecko - poznać dokładny scenariusz i wyrazić na niego zgodę - dodaje.

M. Baran zaapelowała do rodziców, aby pilnowali jakie treści są przekazywane ich dzieciom, a także żeby zgłaszali wszystkie nieprawidłowości. - Odpowiedzialny Gdańsk służy pomocą. Jesteśmy w kontakcie z Kuratorium Oświaty, a także Instytutem Ordo Iuris. Udzielamy bezpłatnego wsparcia w każdym zakresie - mówi

- Jeżeli dowiedzieliście się, że wasze dzieci uczestniczyły w zajęciach, o których nie zostaliście wcześniej poinformowani, a przekazywane treści były dla was nieakceptowalne - proszę to zgłosić do nas - mówi M. Baran.

Na sobotę 27 października stowarzyszenie Odpowiedzialny Gdańsk zapowiedziało protest. - Jesteśmy oburzeni narastającym atakiem na nasze dzieci w szkołach i próbą ich indoktrynacji przez władze miasta Gdańska i środowiska LGBT - chcemy wyrazić swój sprzeciw wobec działań aprobowanych przez obecnego prezydenta miasta - informują organizatorzy.

- Domagamy się bezwzględnego przestrzegania naturalnego prawa rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami i zaprzestania deprawacji młodzieży w szkołach, co gwarantuje nam Konstytucja RP. Ostrzegamy społeczeństwo przed zapędami totalitarnymi władz miasta Gdańska, które wprowadzają zapisy mające na celu ograniczenie wolności słowa pod pozorem walki z mową nienawiści. Protestujemy przeciwko finansowaniu z kieszeni gdańskich podatników organizacji skrajnie lewicowych, takich jak Krytyka Polityczna, tęczowe stowarzyszenie Waga i tym podobne - wyjaśniają.

Protest rozpocznie się w sobotę, 27 października o godz. 12.30 przed Urzędem Miejskim w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 8/12.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama