• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Myśli o nas i nam towarzyszy

  Jan Hlebowicz

  dodane 17.10.2015 00:24

  - Biorę udział w tych spotkaniach od samego początku. Zaczynaliśmy jako niemrawa grupka kilkudziesięciu osób. Dzisiaj są nas setki. Rozśpiewanych, roztańczonych młodych ludzi, którzy kochają Pana Jezusa - mówi Natalia, licealistka.

  Kolejne spotkanie w ramach Wieczoru Modlitwy Młodych odbyło się 16 października w parafii pw. św. Faustyny w Pucku. Kościół wypełnił się już o godz. 19.00. Młodzi ludzie, którzy przybyli na WMM wraz ze swoimi duszpasterzami z terenu całej archidiecezji gdańskiej, śpiewem i modlitwą uwielbiali Jezusa.

  Następnie rozpoczął się blok ewangelizacyjny, który dotyczył głównego hasła ŚDM 2016 "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią". Tym razem spotkanie poprowadziły s. Zofia i s. Nikodema ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego przy współudziale diakonii muzycznej oraz młodzieży.

  - Pewnie część z was myśli, że są na tym świecie przypadkiem, niechciani. Może nawet ktoś z was usłyszał takie zdanie od rodziców. Dementuję te słowa. To nieprawda. Bóg w swoim zamyśle miał każdego z was "od zawsze" - mówiła s. Zofia. - Jezus stworzył każdego z nas z wielkiego pragnienia serca. Codziennie myśli o nas i nam towarzyszy. Daje nam dokładnie te dary, jakich potrzebujemy. Wlewa w nas łaskę - dodała.

  Po przerwie na herbatę, kawę i ciasto odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, a następnie modlitwa wstawiennicza w intencji młodzieży.

  - Jestem z uczestnikami WMM od początku. Widzę jak zmienili się przez ten czas. Dojrzeli. Obserwuję ich zaangażowanie, radość i naprawdę mocną wiarę. Kościół potrzebuje młodych ludzi, którzy uwielbiają Pana Boga także poprzez swój taniec, śpiew czy świadectwo - mówi ks. Krzysztof Nowak, diecezjalny duszpasterz młodzieży. - Nikogo nie zmuszamy do udziału w spotkaniach. A mimo to kościół wypełniony jest po brzegi - uzupełnia.  

  W trakcie WMM Wiktoria Czekaj, lider komitetu organizacyjnego ŚDM w archidiecezji gdańskiej, zachęcała wszystkich do udziału w spotkaniu z papieżem oraz do pomocy w przyjęciu młodych ludzi z całego świata, który pojawią się na Pomorzu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół