• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Służba Bogu jest fajna!

  Agnieszka Lesiecka

  dodane 25.11.2017 21:00

  - Niech dzięki waszej posłudze cała wspólnota ludu Bożego duchowo wzrasta i niech przynosi owoce według oczekiwań Bożego serca - mówił bp Wiesław Szlachetka podczas XII Pielgrzymki Służby Liturgicznej.

  Prawie 300 ministrantów wzięło udział w sobotę 25 listopada w XII Pielgrzymce Służby Liturgicznej Archidiecezji Gdańskiej. Spotkanie, które odbyło się pod hasłem: "Pan troszczy się o mnie" (Ps 40,18), rozpoczęło się uroczystą Eucharystią w archikatedrze oliwskiej. Liturgię uświetnił występ trójmiejskiego chóru Music Everywhere.

  Podczas Mszy Św. biskup Wiesław Szlachetka wprowadził w posługę ceremoniarza 47 lektorów, którzy w tym roku w sierpniu odbyli kurs ceremoniarza w Ochotnicy Dolnej.

  Hierarcha podkreślił w homilii, że celem posługi ceremoniarza jest troska o należyte przygotowanie i prowadzenie ceremonii Mszy Św., która uobecnia dzieło zbawienia. - Będziecie pełnić posługę dla zbawienia swego i całego Bożego ludu - mówił do członków służby liturgicznej bp Szlachetka.

  - Niech ta służba, którą podejmujecie zgodnie z prawem Kościoła, przynosi w Waszym życiu wiele radości. Niech dzięki waszej posłudze cała wspólnota ludu Bożego duchowo wzrasta i niech przynosi owoce według oczekiwań Bożego serca, serca Jezusa, naszego Króla i Zbawiciela - dodał biskup.

  Po Eucharystii rozpoczęła się druga część pielgrzymki. Ministranci mieli niepowtarzalną okazję, by zwiedzić zakamarki Gdańskiego Seminarium Duchownego, poznać jego mieszkańców i bogatą historię.

  Część formacyjną, która odbyła się w auli św. Jana Pawła II, poprowadził Paweł Przewoźny, "Under". Znany raper, reżyser i trener warsztatów filmowych dla młodzieży podzielił się z ministrantami swoim programem profilaktycznym "Scenariusz życia", w czasie którego opowiedział o swojej wierze, pasji i miłości do ojczyzny.

  Humory dopisywały wszystkim uczestnikom XII Pielgrzymki Służby Liturgicznej   Humory dopisywały wszystkim uczestnikom XII Pielgrzymki Służby Liturgicznej Agnieszka Lesiecka /Foto Gość - Pierwszy raz uczestniczę w pielgrzymce służby liturgicznej. Najbardziej podobała mi się Msza Św. z biskupem. Była taka podniosła i uroczysta - mówił Jakub Pomieczyński, lektor w parafii NSPJ w Gdyni, uczeń I klasy liceum. - Służba Panu Bogu jest fajna. Zupełnie inaczej przeżywam Mszę Św. gdy służę Mu przy ołtarzu i mogę być tak blisko Niego. To niezwykłe doświadczenie - dodał.

  - Dzisiejsza Msza Św. przebiegła bardzo uroczyście. Członkowie służby liturgicznej mówili mi, że uderzyło ich piękno liturgii. Byli pod wrażeniem, że Eucharystia była taka podniosła. Cieszy mnie to, tym bardziej że na Mszach parafialnych czasem ciężko wzbudzić taką atmosferę - mówił na zakończenie pielgrzymki ks. Piotr Belecki, diecezjalny duszpasterz liturgicznej służby ołtarza.

  - Ceremoniarzom powiedziałem dzisiaj rano w kaplicy „macie chłopaki wszystko: skończony kurs, wiedzę, umiejętności. Tylko jednej rzeczy wam teraz brakuje, bez której nie możecie być ceremoniarzami - błogosławieństwa”. I tak naprawdę na to błogosławieństwo oni dzisiaj czekali i w końcu je otrzymali - zakończył ks. Belecki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół