Nowy numer 48/2023 Archiwum

"Gość Niedzielny" wyróżniony wśród zasłużonych dla misji

W Galerii Porczyńskich w Warszawie odbyły się uroczystość wręczenia medali "Benemerenti in opere evangelizationis" osobom i instytucjom najbardziej zasłużonym dla misji.

Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli środowisk misyjnych w Polsce: przede wszystkim samych misjonarzy i misjonarki, osoby odpowiedzialne za formację misyjną w zgromadzeniach zakonnych, diecezjach i parafiach oraz delegację Papieskich Dzieł Misyjnych i Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

W imieniu naszego tygodnika medal odebrał ks. Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego".

"Gość Niedzielny" został nagrodzony w kategorii „informacja medialna”. Nasz tygodnik od wielu lat informuje czytelników o najważniejszych wydarzeniach misyjnych, prezentuje pracę misjonarek i misjonarzy oraz uczestniczy w promowaniu działań na rzecz misji.

W archidiecezji gdańskiej medalem "Benemerenti" w kategorii „za zasługi w dziele misyjnym” odznaczony został prof. Wacław Leszek Nahorski. Od 2003 r. jest kierownikiem Kliniki Chorób Tropikalnych i Pasożytniczych należącej do Akademickiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Od wielu lat, dzięki jego zaangażowaniu i życzliwości leczą się w niej misjonarze i misjonarki, przyjeżdżający na urlopy do kraju. Współpracuje z Ośrodkiem Sao Lucas w Kifangondo (Angola), pełniąc nad placówką nadzór merytoryczny.

Medal "Benemerenti in Opere Evangelizationis" został ustanowiony przez Komisję Episkopatu Polski ds. Misji i wręczony po raz pierwszy w ub. roku. Jest przyznawany w 4 kategoriach: "za zasługi w dziele misyjnym", "pomoc modlitewna i duchowa", "pomoc materialna i finansowa misjom" oraz "informacja medialna".

W "Gościu Gdańskim" także pisaliśmy o misjach i misjonarzach. Przypominamy niektóre artykuły:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama