Nowy Numer 12/2018 Archiwum

Jezus jest Królem

‒ Królestwo Jezusa Chrystusa jest przede wszystkim duchowe i odnosi się głównie do rzeczy niematerialnych ‒ mówił ks. Jan Uchwat.

W kościele pw. Gwiazdy Morza, 19 grudnia, odbyła się kolejna konferencja Sopockiej Szkoły Wiary. Katechezę pt. „Nie ma Boga nad Jezusa ‒ czyli o tym, że Jezus jest Królem Wszechświata”, wygłosił ks. dr Jan Uchwat. 

‒ Nie ma racji ten, kto odmawia Jezusowi, jako człowiekowi, władzy nad jakimikolwiek sprawami doczesnymi. Chrystus otrzymał bowiem od Ojca nieograniczone prawo nad wszystkim, co stworzone. Tak, iż wszystko poddane jest Jego woli. Jednak, dopóki żył na ziemi, wstrzymał się zupełnie od wykonywania tej władzy, tak samo jak wzgardził posiadaniem rzeczy ludzkich ‒ powiedział ks. Uchwat.  

Na czym polega inność królowania Jezusa? Przede wszystkim nie jest ono materialne a duchowe. Korona nie jest ze złota, lecz z cierni. Tronem Chrystusa jest krzyż. Jezus jest królem, którego sami wybieramy.   

Po konferencji wszyscy zgromadzeni w kościele wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu. Na temat kolejnych spotkań więcej dowiemy się stronach internetowych: www.emaus.diecezja.gda.pl, www.snegdansk.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy