Nowy numer 21/2018 Archiwum

Wypadek Polskiego Busa

Do wypadku doszło po godz. 12 na drodze krajowej nr 7 nieopodal Nidzicy, w miejscowości Napierki. 6 osób jest rannych.

- Ze wstępnych informacji wynika, że autobus rejsowy, jadący z Gdańska do Warszawy, uderzył w mazdę, której kierowca skręcał w lewo. Następnie autokar uderzył w drzewo i spadł do rowu po lewej stronie drogi. Kierowca mazdy, który jechał z pasażerką, był trzeźwy - mówi st. post. Izabela Niedźwiedzka-Pardela z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Rannych jest 6 pasażerów. Autobusem Polski Bus jechały 34 osoby, w tym kierowca i pilot. Ranny kierowca autokaru został przetransportowany helikopterem do szpitala. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że doznał on urazu nogi. W szpitalu zostanie zbadana jego krew na zawartość alkoholu - informuje st. post. Niedźwiedzka-Pardela.

Do szpitala z urazami nóg trafiło także małżeństwo jadące autobusem. Ranne 6 osób trafiło do szpitali w Działdowie i Mławie. Kierowca i pasażerka mazdy nie odnieśli obrażeń. Po osoby, które nie ucierpiały w wypadku i chcą kontynuować podróż, wysłany został autokar zastępczy.

Ruch na trasie odbywa się płynnie dla aut osobowych, zorganizowano objazd przez miejscowość Napierki. Ciężarówki muszą czekać. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

- Cały czas na miejscu trwają czynności dochodzeniowo-śledcze. Ustalamy i przesłuchujemy świadków, zostaną przeprowadzone oględziny - zapewnia I. Niedźwiedzka-Pardela.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma