• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Pielgrzymowanie w wierze

  ks. Rafał Starkowicz

  dodane 14.10.2013 06:50

  - Przeżywamy Rok Wiary. Wy upamiętniacie ten Rok Wiary pomnikiem, który wyrósł z wiary waszej, z więzi i przywiązania do kościoła oraz z waszych ofiar - mówił do wiernych zgromadzonych w kościele św. Aniołów Stróżów w Mrzezinie abp Sławoj Leszek Głódź.

  - Dokładnie od 80 lat wspólnota wiernych parafii Św. Aniołów Stróżów w Mrzezinie stara się swoją modlitwą, ofiarą i zaangażowaniem budować Królestwo Niebieskie tu, na Kaszubskiej Ziemi. Ta troska o dobro kościoła znalazła swe odzwierciedlenie w inicjatywie budowy nowego kościoła parafialnego - powiedział przy powitaniu arcybiskupa ks. proboszcz Adam Zdrojewski. - W dniu kiedy papież Franciszek zawierza kościół Niepokalanemu Sercu Maryi, kiedy kościół w Polsce wspomina bł. Jana Pawła II jako papieża dialogu, my, po 10 miesiącach budowy pragniemy, aby Pan Bóg pobłogosławił efekt niezwykłego zaangażowania i dynamicznej pracy wielu osób - kontynuował.

  13 października, w niecały rok po rozpoczęciu budowy, arcybiskup Sławoj Leszek Głódź wmurował kamień węgielny i poświęcił ołtarz w nowym kościele św. Aniołów Stróżów w Mrzezinie. - Bez przesady można powiedzieć, że to rekord świata - powiedział na początku homilii metropolita. Zaraz po rozpoczęciu Eucharystii arcybiskup Sławoj Leszek Głódź wmurował kamień węgielny w kruchcie nowego kościoła i poświęcił tablicę pamiątkową, ściany kościoła oraz ołtarz.

  - Czymże jest budowa świątyni. Budowanie świątyni to pielgrzymowanie w wierze, które tu w waszym przypadku dało konkretne owoce [red. budowniczowie nowego kościoła zostali ministrantami seniorami] - mówił w homilii arcybiskup. - Musimy świątynię bożą budować w naszych sercach. Do tego potrzebna jest nam wiara, która jest darem Ducha św. - kontynuował metropolita. - I dzisiaj, przy poświęceniu tej nowej świątyni, módlmy się także o ten dar mocy Ducha Św., byśmy trwali wiernie w kościele świętym w wierze naszej, w wierze przodków, która szczególnie tu, w parafii pw. Św. Aniołów Stróżów w Mrzezinie jest mocno zakorzeniona. Niech wasi patroni, Aniołowie Stróżowie was wspierają. Im powierzamy dalszy trud wznoszenia waszej świątyni i budowania świątyni waszych serc - dodał na zakończenie.

  Po liturgii eucharystycznej metropolita wręczył listy gratulacyjne wszystkim parom małżeńskim z parafii, które obchodzą w tym roku jubileusz sakramentu małżeństwa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół