• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Wybrali życie

  ks. Rafał Starkowicz

  dodane 04.11.2013 06:30

  - Źródło świętości jest nie w człowieku, ale w Bogu. Jeżeli zanurzę swoje życie w Panu Bogu, mogę być świętym. To Łaska Boża nas zmienia - podkreślał w nauczaniu w gdańskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa ks. Krzysztof Ławrukajtis, kierownik Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

  W wielu parafiach archidiecezji, w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych, odbyły się spotkania modlitewne pod zbiorczym hasłem „Holy Wins” czyli „Święty Zwycięża”. W organizację spotkań włączyły się m.in. młodzieżowe wspólnoty modlitewne i grupy charyzmatyczne.

  Modlitwę w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przygotowali wraz z ks. Krzysztofem Ławrukajtisem klerycy Gdańskiego Seminarium Duchownego. Nauczanie, świadectwa, adoracja Najświętszego Sakramentu - to tylko niektóre punkty spotkania, w którym uczestniczyło ponad 300 osób.

  - Dzisiejszego wieczora wybraliśmy życie, a nie śmierć - mówił do zgromadzonych jeden z prowadzących spotkanie kleryków.

  Ks. Krzysztof podkreślał w swoim słowie prawdę, że każdy powołany jest do świętości. - Miłość, którą Bóg daje jest najważniejsza. Bóg pokazuje, że jego miłość jest w każdym człowieku! Kiedy tak po ludzku już nic naprawdę nie masz, to możesz dać rzecz najważniejszą - miłość - zaznaczał.

  Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu zgromadzeni odśpiewali Litanię do Wszystkich Świętych. Gdy się rozpoczęła, z przedsionka wyruszyła uroczysta procesja z relikwiami. Znalazły się one później na specjalnym stoliku, pomiędzy wiernymi a ołtarzem. Po cichej adoracji przyszedł czas na spontaniczne uwielbienie. Spotkanie zakończyło się po godzinie 22.

  Modlitwy organizowane w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych są próbą przywrócenia właściwego sposobu przeżywania najważniejszej uroczystości ku czci świętych, która od pewnego czasu trywializowana jest przez zapożyczone z kultury zachodniej Halloween.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół