• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Z prośbami do mistyczki

  ks. Rafał Starkowicz

  dodane 16.06.2014 13:15

  20 czerwca po Mszy św. odprawionej o godz. 6.30, z bazyliki Mariackiej wyruszy pielgrzymka do Mątowów Wielkich, miejsca urodzenia bł. Doroty.

  Na dwudniową pielgrzymkę do Mątowów wyruszą dwie grupy pątników: piesza i rowerowa. Grupa piesza pierwszego dnia pokona 40 km. Udający się na pielgrzymkę rowerową tego dnia mają do pokonania dystans 120 km. Obie grupy pielgrzymkowe spotkają się na noclegu w miejscowości Nowa Cerkiew.

  Drugiego dnia rowerzyści odwiedzą Kwidzyn, miejsce, gdzie Dorota spędziła ostatnie lata życia w zamurowanej celi. Znajduje się tam domniemany grób mistyczki. Grupa piesza pokona w tym czasie 20 km, które dzielą Nową Cerkiew i Mątowy Wielkie.

  - Dorota jest naszą Gdańską świętą. Wiemy, gdzie mieszkała. Jej dom jest przy ul. Długiej 64. Tej wielkości świętej Gdańsk nie miał. W kościele Mariackim otrzymała „serce z ciała”. To serce nawróciło jej męża. Ona sama bywa czasem porównywana z inną wielka mistyczką - Katarzyną ze Sieny. Na Wybrzeżu bł. Dorota nie jest niestety szczególnie znana - wyjaśnia ks. Krzysztof Ławrukajtis. - Będziemy prosić podczas pielgrzymki, aby Dorota wypraszała nam łaskę przemiany serc. Drugą intencją jest modlitwa za małżeństwa, przezywające kryzysy - dodaje.

  - Idący pieszo na pierwszym odcinku maja do pokonania 40 km. Trasa zaplanowana na rower musi być dłuższa - podkreśla ks. Jarosław Czepczyński   - Idący pieszo na pierwszym odcinku maja do pokonania 40 km. Trasa zaplanowana na rower musi być dłuższa - podkreśla ks. Jarosław Czepczyński ks. Rafał Starkowicz /GN Grupę rowerową poprowadzi ks. Jarosław Czepczyński. Jest on wytrawnym pielgrzymem. Niejednokrotnie w samotności pokonywał drogę do Santiago de Compostela. - Idea prawdziwej pielgrzymki wiąże się z porządkowaniem życia. Po zatrzaśnięciu drzwi nie wiem co mnie spotka. A największym zagrożeniem dla człowieka są jego zabezpieczenia. Większość pielgrzymek to wycieczki połączone z modlitwą i doświadczeniem duchowym. Samo pielgrzymowanie musi zawsze pozostawać poszukiwaniem Pana Boga - podkreśla ks. Jarosław Czepczyński.

  Informacje o pielgrzymce na www.facebook.com/gdanskapielgrzymka oraz pielgrzymka.gda.pl

  Więcej o bł. Dorocie z Mątowów i o pielgrzymowaniu do miejsca jej urodzenia można przeczytać w 25 numerze Gościa Gdańskiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół