• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Piękna Pani odwiedziła Gdynię

  Jan Hlebowicz

  dodane 01.05.2015 20:31

  - Każdego roku do Lourdes przybywają miliony pielgrzymów. Idą tam po ciepło Maryi. I my dzisiaj, przychodząc do naszego, gdyńskiego Lourdes doświadczamy Jej ciepła i miłości - mówił ks. Janusz Steć, dyrektor gdańskiej Caritas.

  Parafia pw. NMP Królowej Polski w Gdyni to kolejny przystanek na mapie peregrynacji kopii figury Matki Bożej z Lourdes, zainicjowanej przez gdańską Caritas z okazji 25-lecia istnienia. Figurę 1 maja przywitały setki wiernych zgromadzonych na uroczystej Eucharystii.

  - Prawdziwy kult maryjny nie zatrzymuje się na Matce Boże. Maryja jest pośredniczką. Ona, która nosiła pod swoim sercem Jezusa, najlepiej Go zna i potrafi do Niego prowadzić. Na tym właśnie polega Jej wielki fenomen - podkreślił w homilii ks. Steć.

  - Kościół uczy, że objawienia maryjne należą do początków znaków, które mówią o obecności Matki Chrystusa w świecie oraz o Jej o macierzyńskiej trosce jaką otacza wszystkie swoje dzieci. Maryja przypomina orędzie swojego Syna i zawsze wskazuje na Niego. I Ta, która objawiła się w Grocie Massabielskiej, dziś jest obecna tutaj, w Gdyni - dodał.

  - Byłam w Lourdes kilkanaście lat temu i pamiętam, że tamta wizyta u Pięknej Pani, zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Cieszę się, że dzisiaj, mogę doświadczyć podobnych wzruszeń i duchowych przeżyć - mówi pani Maria, parafianka.

  Uroczyste rozpoczęcie peregrynacji nastąpiło 11 lutego podczas obchodów Światowego Dnia Chorego w katedrze oliwskiej. "Niech matczyna obecność Maryi w znaku tej pielgrzymującej figury będzie dla nas świadectwem obecności i działania samego Boga" - mówił podczas uroczystości abp Sławoj Leszek Głódź. Następnie figura ruszyła do placówek prowadzonych przez Caritas. Odwiedziła także domy pomocy społecznej oraz hospicja. 1 maja Matka Boża z Lourdes rozpoczęła pielgrzymowanie po dekanatach archidiecezji gdańskiej. 

  W parafii pw. NMP Królowej Polski figura Maryi zostanie do niedzieli. Kolejnym punktem na trasie pielgrzymkowej będzie kościół pw. śś.  Apostołów Piotra i Pawła w Pucku. Później figura zostanie przetransportowana do parafii pw. św. Maksymiliana w Gdańsku-Suchaninie. Pełen harmonogram wizyt figury TUTAJ.

  Peregrynacja odbywa się pod patronatem abp. Sławoja Leszka Głódzia oraz z błogosławieństwem i posłaniem biskupa Lourdes i Tarbes. - Chodzi o łączność z sanktuarium lurdzkim. Peregrynacja nie jest wydarzeniem prywatnym czy lokalnym. Dzięki temu błogosławieństwu dokonuje się włączenie w łaski przypisane sanktuarium - zaznacza ks. Steć.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół