• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Krzyż, który trwa

  Justyna Liptak

  dodane 04.12.2015 22:30

  - Ludzie młodzi potrzebują prawdziwego doznania wiary, bo wszystko co ofiaruje im świat jest tymczasowe - mówi ks. Zenon Pipka, proboszcz parafia Chrystusa Króla w Gdyni-Małym Kacku.

  Pierwszy piątek miesiąca był dla parafian kościoła Chrystusa Króla w Gdyni okazją do modlitewnego spotkania z peregrynującymi symbolami ŚDM.

  Przywitane przed świątynią - krzyż i ikona MB w uroczystej procesji zostały wprowadzone przed ołtarz, gdzie ks. Zenon Pipka, proboszcz parafii, poprowadził krótką modlitwę.

  - Nie wiem, dlaczego, ale coraz więcej ludzi boi się krzyża. Znaku, którym przyjmowaliśmy chrzest św., tego, który kreślili na naszych czołach rodzicie i w końcu tego samego, którym sami nieporadnie żegnaliśmy się jako dzieci - mówił duszpasterz.

  Duszpasterz zauważył również, że wiele osób poddaje się przesądom dotyczącym krzyża. - Czyżby krzyż stał się tylko pustym znakiem - przesądem, o którym mówi się że nie może wisieć nad drzwiami w domu albo że nie jest wskazane ofiarowywanie go, jako prezentu - pytał zebranych proboszcz.

  Po powitaniu przyszedł czas na Mszę św. - Chcemy Boże znaleźć miejsce w Twoim Królestwie, dlatego radujemy się z obecności tych symboli, które zwiedziły wiele krajów i kontynentów, które były obecne w wielkich miastach, wspaniały katedrach i małych kościołach. Dzisiaj w każdym przemodlonym włóknie krzyża i w ikonie Marki objawia się nam Bóg jeszcze bardziej - mówi proboszcz.

  Duszpasterz zauważył, że obecnie coraz bardziej powszechny jest brak zrozumienia Bożej łaski. - Ludzie od najmłodszych lat wiedzą, co to pieniądz, znają jego wartość. Nie wiedzą za to, czym jest Boże miłosierdzie, darmowe i trwające na wieki, dostępne dla każdego, kto tylko o nie poprosi -mówił ks. Z. Pipka.

  Peregrynacja symboli ŚDM połączona była z wieczornym czuwaniem modlitewnym w intencji Światowych Dni Młodzieży zorganizowanym przez Ruch Światło-Życie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół