• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Wolontariusz potrzebny od zaraz

  Jan Hlebowicz

  dodane 08.06.2016 12:00

  - Jeśli lubisz działać, jesteś otwarty i masz skończone 18 lat, to właśnie ciebie szukamy. Zgłoś się i zostań wolontariuszem ŚDM podczas wydarzeń centralnych w Gdańsku. Na zgłoszenia czekamy do 25 czerwca - mówi Katarzyna Gruszka, wolontariuszka.

  Światowe Dni Młodzieży zbliżają się wielkimi krokami. Zaplanowane na koniec lipca wydarzenie poprzedzone zostanie Dniami w Diecezjach. Nasza archidiecezja spodziewa się prawie 10 tys. pielgrzymów z różnych stron świata. Pojawią się u nas goście z co najmniej 19 krajów, m.in. RPA, Singapuru, Paragwaju, Indii, Izraela czy Kanady.

  Dniem kulminacyjnym pobytu uczestników ŚDM w naszej diecezji będzie sobota 23 lipca. Rozpocznie się on o godz. 10 na pl. Solidarności od Litanii Narodów, czyli wspólnej modlitwy pielgrzymów i mieszkańców miasta w intencji świata i swoich ojczyzn. Następnie sprzed pomnika Poległych Stoczniowców wyruszy Marsz Młodych, który zatrzyma się w bazylice Mariackiej. Tam odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia w języku łacińskim pod przewodnictwem metropolity gdańskiego. Tego samego dnia po południu na pl. Zebrań Ludowych odbędzie się Festiwal Młodych.

  W sobotnich uroczystościach weźmie udział kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Jak podkreśla K. Gruszka, do sprawnej organizacji wszystkich zaplanowanych na ten dzień wydarzeń potrzeba jak najwięcej wolontariuszy.

  - ŚDM stwarza niepowtarzalną okazję do poznania różnych kultur i ludzi z innych krajów. Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, bo tym razem to do nas przyjadą nasi rówieśnicy z Włoch, Francji, USA, Argentyny i wielu innych zakątków świata. Okazję do spotkania, rozmowy, wspólnej modlitwy i zabawy stwarza m.in. wolontariat podczas wydarzeń centralnych - mówi K. Gruszka.

  Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 25 czerwca. Formularz dostępny jest TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół