• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Dzieci to przyszli ludzie

  dodane 15.10.2016 14:44

  W sobotę 15 października, Msza św. w kościele MB Częstochowskiej poprzedziła XIV Gdańskie Spotkania z Etyką Lekarską.

  Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Błażej Kwiatkowski, duszpasterz służby zdrowia.

  - Chrystus mówiąc: „Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych”, bardzo wysoka stawia nam poprzeczkę. Sens tych słów jest taki, że my jako chrześcijanie mamy dawać świadectwo, stawać w prawdzie, abyśmy potrafili otworzyć nasze serca na Jezusa i nie bać się tego pokazać - mówił ks. Kwiatkowski.

  - Bogu zależy na nas i dlatego nie zostawia nas samych i zapewnia, że kiedy „was ciągać będą do synagog, urzędów i władz, nie martwcie się, w jaki sposób albo, czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty nauczy was w tej właśnie godzinie, co należy powiedzieć” - dodał kaznodzieja.

  - Módlmy się, więc o odwagę, męstwo, cierpliwość, mądrość w postępowaniu, abyśmy mogli każdego dnia świadczyć o Chrystusie - zachęcił.

  Po Mszy św. w Auli im. prof. Olgierda Narkiewicza w Atheneum Gedanense Novum Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego odbyła się konferencja pod hasłem: "Dzieci to przyszli ludzie”.

  - Zaproszeni wykładowcy, podzielą się z nami dzisiaj przemyśleniami o podmiotowości dziecka w etycznej ocenia jego miejsca w społeczności - jego praw oraz naszych obowiązków, jako ludzi dorosłych i odpowiedzialnych. To wszystko w odniesieniu do tego małego człowieka, którego życie tak bardzo nas ubogaca - podkreśliła dr n. med. Elżbieta Krzymińska-Stasiuk.

  Konferencja zgromadziła kilkudziesięciu słuchaczy. Organizatorami Gdańskich Spotkań z Etyką Lekarską są Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich Oddział Gdańsk, Towarzystwo Internistów Polskich Oddział Gdańsk, Komisja Etyki Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku i firma Polpharma.   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • mee....
   13.06.2017 17:45
   Nalezaloby pouczyc, ze przestrzeganie X Przykazan jest norma, ktora jezeli zostaje przekroczona, to wowczas pojawia sie zabijanie najslabszych...widac, ze mamy tu doczynienia z taka sama regula jak po zamach - Franciszek wowczas wprawdzie milczy, ale to politycy wyglaszaja nauki.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół