• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Licytowali w dobrej sprawie

  Justyna Liptak Justyna Liptak

  dodane 24.02.2017 22:33

  Bal Charytatywny na rzecz Domu Hospicyjnego Caritas im. św. Józefa w Sopocie to już tradycja.

  Organizowany jest przede wszystkim, żeby zebrać dodatkowe pieniądze na wsparcie placówki.

  Piąta edycja imprezy zgromadziła wielu darczyńców. W czasie aukcji można było zlicytować naprawdę ciekawe przedmioty. M.in. przekazaną przez Pierwszą Damę elegancką apaszkę, biżuterię od Katarzyny Sokołowskiej, scenariusz dziesięciu odc. serialu "Brzydula" z podpisami aktorów grających główne role, a także koszulkę z podpisem Leo Messiego, pięciokrotnego zdobywcy "Złotej Piłki".

  - Bal dla wielu gości jest sposobnością, aby włączyć się w pomoc naszemu hospicjum. Co roku spotykamy się z ogromną życzliwością i hojnością darczyńców, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni - mówi ks. Tomasz Kosewski, dyrektor Domu Hospicyjnego Caritas im. św. Józefa w Sopocie. - Chcielibyśmy, aby nasi podopieczni czuli się u nas jak najlepiej. Pieniądze z licytacji są zawsze ogromną pomocą dla nas w realizacji tego celu.

  Oprócz licytacji organizatorzy przygotowali loterię z cennymi nagrodami otrzymanymi od sponsorów.

  Bal Charytatywny zawsze ma swojego gościa honorowego. Tym razem był to Filip Bobek, aktor filmowy i teatralny. Na balu spotkać było można także Katarzynę Sokołowską, reżysera pokazów mody, a także jurora programu "Top Model". Było i wielu gości ze świata kultury, polityki oraz lokalnych przedsiębiorców.

  Idea powstania Domu Hospicyjnego w Sopocie zrodziła się już w 2002 roku. W dzień patronalny św. Józefa - 19 marca 2003 r. - ówczesny metropolita gdański abp Tadeusz Gocłowski poświęcił plac pod budowę nowego hospicjum. Zgodnie z zaplanowanym terminem 19 marca 2004 r. Dom Hospicyjny im. św. Józefa został oddany do użytku. Otwarcie zgromadziło wielu gości.

  Na piętrze budynku, liczącego w całej powierzchni 1500 m kw, znajduje się 20 pokoi jedno- i dwuosobowych, każdy z łazienką, dyżurki pielęgniarskie oraz 50-metrowy taras. Budynek zaprojektowano na planie kwadratu, w jego środku znajduje się patio z fontanną.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół