• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Ogród Społeczny we Wrzeszczu

  Justyna Liptak Justyna Liptak

  dodane 20.07.2017 15:30

  Ta inicjatywa to wynik konsultacji społecznych oraz zaangażowania Fundacji "Generacja", aby stworzyć ogólnodostępne miejsce spotkań.

  Po wytypowaniu miejsca - podwórka między ul. Chrobrego a Mickiewicza - ochotnicy ruszyli do działania. Przekształcili z pozoru nie nadający się do niczego teren w zieloną oazę, czyli tzw. Ogród Społeczny.

  Jest to pierwsza taka oddolna inicjatyw we Wrzeszczu. - Dzielnica szybko się zmienia, ale najczęściej jest to zmiana dla oka. Rewitalizowane są parki i skwery, pięknieją fasady domów, ale społecznie wciąż trzeba dużo zrobić - wyjaśnia Małgorzata Zamorska-Misztal, prezes Fundacji "Generacja".

  Ogród jest odpowiedzią na potrzebę zintegrowania mieszkańców, wzajemnego, lepszego poznania się. - Mogą tu przyjść mamy z dziećmi, seniorzy, ludzie młodzi, czyli wszyscy mieszkańcy. Jest to miejsce, w którym organizowane będą warsztaty ogrodnicze, spotkania ze specjalistami, wspólne świętowanie przeróżnych okazji oraz zwykłe, powszednie prace związane z pielęgnacją roślin - opowiada pani prezes. 

  Fundacja "Generacja" zadbała o to, by inicjatywa się rozwijała. Do tej pory udało się im zorganizować m.in. projekcje filmów, naukę zakładania kompostownika, budowę tablicy sensorycznej, a także postawić kuchnię błotną dla najmłodszych. Zaprosili również na piknik sąsiedzki.

  Jeszcze w lipcu odbędzie się kilka spotkań, na które zaproszeni są wszyscy zainteresowani. Najbliższe będzie miało miejsce w niedzielę 23 lipca, a poświęcone zostanie miejskiemu warzywniakowi. Zajęcia rozpoczną się o godz. 17.

  W trakcie kolejnego spotkania uczestnicy dowiedzą się czym jest recycling, a lipcowe warsztaty zakończy "Kino w Ogrodzie", czyli bezpłatny pokaz filmowy. - Ogród cały czas się rozwija - prace trwają nieprzerwanie. Zapraszamy do włączenia się w inicjatywę - zachęca M. Zamorska-Misztal.

  Więcej informacji o inicjatywie znaleźć można TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół