• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • O Bogu w rytmie hip-hopu

  Justyna Liptak Justyna Liptak

  dodane 02.09.2017 20:32

  Hasłem przewodnim pierwszej edycji Free Art Faktoria Festival było: "Czyste serce oraz czysta zabawa", a sama impreza miała skłaniać do refleksji.

  Festiwal odbył się na terenie Faktorii w Pruszczu Gdańskim. Po obu stronach prowadzącej pod scenę drogi znaleźć było można tabliczki z motywującymi cytatami. - To dwie ścieżki - profilaktyczna i ewangeliczna - naszego autorstwa - wyjaśnia Iwona Woźniewska, założycielka Stowarzyszenia "180 stopni", socjoterapeutka i pedagog.

  - Trudno jest wzbudzić refleksję w młodych, którzy przychodzą na koncert. Dlatego wymyśliliśmy, że dla tych, którzy wezmą udział w festiwalu, przygotujemy dwie propozycje. Po jednej stronie będą hasła wzmacniające czystą głowę, czystą zabawę i czyste serce oraz zachęcające do rozwoju, a druga ścieżka ma prowadzić pod scenę poprzez wersety z Pisma Świętego. Chodzi o to, żeby przestrzeń komunikowała, co jest meritum festiwalu - zabawa i życie bez procentów - podkreśla Iwona.

  Michałowi, jednemu z uczestników imprezy, pomysł bardzo się spodobał. - Zrobiłem kilka zdjęć, żeby móc wrócić do tych sentencji później. Razem z koleżanką przeczytaliśmy wszystkie. Niektóre wzbudziły dużo emocji, inne były tematem zażartej dyskusji - uśmiecha się chłopak.

  ​Ten ewangelizacyjno-profilaktyczny projekt skierowany był do młodzieży z Pruszcza Gdańskiego, Trójmiasta i całego województwa pomorskiego. Lista wykonawców była naprawdę imponująca. Wystąpili m.in. Tau, Anatom, Heres/Wyrwani Z Niewoli oraz DJ Fala.

  Festiwal był okazją nie tylko do posłuchania dobrej muzyki, ale również uczestnictwa w warsztatach rozwoju duchowego prowadzonych przez parafię Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim, warsztatach rozwoju osobistego realizowanych przez terapeutów Stowarzyszenia "180 stopni" oraz warsztatach artystycznych prowadzonych przez doświadczonych trenerów.

  - Zobaczyłam na jednym z portali społecznościowych, że będzie takie wydarzenie. Od razu postanowiłam, że muszę tu być. Zabrałam ze sobą koleżanki i bawimy się świetnie - mówi Natalia z Gdyni.

  Klaudia przytakuje. - Bardzo lubimy Anatoma i cieszymy się, że możemy być na jego koncercie. Takich fajnych chrześcijańskich imprez powinno być więcej - podkreśla dziewczyna.

  Marcin Oroń, czyli DJ Fala, pomysłodawca i dyrektor Free Art Faktoria Festival, przyznaje, że już są plany na organizację drugiej edycji imprezy. - Wierzymy, że w przyszłym roku będzie równie dobrze, a nawet lepiej - mówi.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół