• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Otwarcie nowego komisariatu w Śródmieściu

  ks. Rafał Starkowicz ks. Rafał Starkowicz

  dodane 15.11.2017 19:30

  "Zależy mi na zapewnieniu funkcjonariuszom policji jak najlepszych warunków do służby" - napisał w liście do uczestników uroczystości minister Mariusz Błaszczak.

  W samo południe w środę 15 listopada odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanego Komisariatu II Policji w Gdańsku-Śródmieściu zlokalizowanego przy ul. Długa Grobla 4.

  W wydarzeniu wzięli udział m.in.: insp. Jarosław Rzymkowski, komendant wojewódzki policji w Gdańsku, nadinsp. Wojciech Sobczak, były komendant wojewódzki, Mariusz Łuczyk, wicewojewoda pomorski, Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, Andrzej Golec, prokurator regionalny w Gdańsku oraz Teresa Rutkowska-Szmydyńska, prokurator okręgowy.

  Obecny na ceremonii abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, dokonał poświęcenia budynku i przewodniczył wspólnej modlitwie w intencji policjantów.

  W trakcie uroczystości odczytano także listy, które skierowali do zgromadzonych Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji oraz nadinsp. Jarosław Szymczyk, komendant główny policji.

  „Widzimy potrzebę społeczności lokalnych, które chcą aby w ich miejscu zamieszkania obecność policji była stała i widoczna. Bez policjantów pełniących służbę na miejscu, blisko obywatela i znających problemy lokalnej społeczności, dużo trudniejsze jest zapewnienie porządku i bezpieczeństwa publicznego” - zaznaczał w liście minister Błaszczak.

  Po ceremonii zgromadzeni zwiedzili wnętrza nowego komisariatu i obejrzeli film przedstawiający historię budowy obiektu   Po ceremonii zgromadzeni zwiedzili wnętrza nowego komisariatu i obejrzeli film przedstawiający historię budowy obiektu ks. Rafał Strakowicz /Foto Gość Policjanci przyznają, że decyzja o rozpoczęciu inwestycji podyktowana była m.in. koniecznością poprawy warunków lokalowych, w których funkcjonariusze pełnią służbę.

  - Dzisiaj przekazujemy nowoczesne, bardzo dobrze wyposażone budynki zapewniające funkcjonariuszom optymalne warunki pracy, a mieszkańcom miasta oraz turystom możliwość kontaktu z policjantami w standardzie spełniającym wszelkie oczekiwania - mówił insp. Jarosław Rzymkowski, komendant wojewódzki policji.

  Nowo wybudowany komisariat będzie obsługiwał dzielnice: Śródmieście oraz Stogi i zastąpi komisariaty przy ul. Piwnej w centrum Gdańska i przy ul. Ugory na Stogach. Ponadto z racji dobrego dostępu do wody w budynku siedzibę będzie miał także Komisariat Wodny Policji w Gdańsku. Bezpieczeństwa mieszkańców strzec będzie 142 funkcjonariuszy.

  Decyzja o rozpoczęciu budowy nowego komisariatu w Śródmieściu zapadła w styczniu 2014 roku. Półtora roku później, 2 października 2015 roku odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowego komisariatu.

  Inwestycja kosztowała prawie 30 mln zł i została sfinansowana z Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół