• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Egzorcysta z Lichenia: módlmy się częściej!

  Jan Hlebowicz

  dodane 19.11.2012 10:44

  ‒ Za zburzonym porządkiem moralnym zawsze stoi szatan. On pragnie zawładnąć naszym życiem. Przeniknąć do umysłów dorosłych, młodzieży i dzieci ‒ powiedział ks. Edmund Szaniawski na katechezie o zagrożeniach duchowych.

  W kościele pw. Chrystusa Odkupiciela w Gdańsku, 18 listopada, odbyła się Msza św. z udziałem ks. Edmunda Szaniawskiego. Egzorcysta z Lichenia wygłosił katechezę pt. „Jesteś wierzący, czy tylko religijny?”.

  Odwołał się do przykładu maturzysty, który za pomocą strony internetowej zawiązał pakt z szatanem. ‒ W jego życiu zaczęły dziać się straszliwe rzeczy. Był wiecznie rozdrażniony i nerwowy. Czuł ogromny wewnętrzny chłód i niepokój. Nie radził sobie z nauką. Przestało mu się układać w rodzinie. Wirtualne przymierze ze złym duchem. Niby taka błaha rzecz. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak to się wydarzyło. Ze złem nie ma zabawy.

  Ks. Edmund Szaniawski odpowiedział także na pytanie w jaki sposób człowiek powinien bronić się przed działaniem diabła. ‒ Nic prostszego. Trzeba wziąć do ręki różaniec. Używać sakramentaliów. Czytać Pismo Św. Regularnie się spowiadać i przyjmować Najświętszy Sakrament. A przede wszystkim częściej się modlić.

  Po konferencji odbyło się nabożeństwo z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.

  W najbliższym czasie, 23 listopada, w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego rozpocznie się VII ogólnopolska konferencja naukowa poświęcona zagrożeniom rozwoju osobowości młodego człowieka na początku XXI wieku. Wezmą w niej udział m.in. ks. prof. Aleksander Posacki, Grzegorz Górny, ks. dr Ksawery Knotz, Antoni Szymański, ks. dr Jarosław Wąsowicz i wielu innych. Bliższe informacje na stronie www.konferencja.cios.gda.pl

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Moria
   20.11.2012 14:32
   "Modlitwa wierzących jest dla złych duchów największą męką i zgrozą." św. Nil z Ancyry (+430)
  • Moria
   22.11.2012 19:20
   Z listu św. Ignacego Antiocheńskiego (+107), biskupa i męczennika, do Efezjan:

   "Dołóżcie starań, aby się częściej gromadzić na dziękczynieniu i uwielbieniu Boga. Gdy bowiem zbieracie się razem, słabnie moc szatana i dzięki zgodnej waszej wierze rozprasza się zło, które on sprowadza. Nic cenniejszego od pokoju, który usuwa wszelkie wojowanie nieprzyjaciół ziemskich i duchowych."
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół