• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Krzyżowe zamyślenia

  ks. Rafał Starkowicz

  dodane 17.02.2013 21:46

  W sobotę 16 lutego o godz. 12.00 w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyła się oficjalna prezentacja książki i płyty "Droga Krzyżowa. Z Chrystusem na Kalwarii Wejherowskiej".

  Podczas spotkania autorzy publikacji starali się przybliżyć bogactwo treści zawartych w rozważaniach Drogi Krzyżowej. Prezentacji towarzyszył koncert zespołu wokalnego Art'n'Voices. Autorem tekstów rozważań i pieśni jest studiujący obecnie we Włoszech ks. Przemysław August Lewiński. Patronat honorowy nad projektem objął Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański.

  – Cieszę się, że mam okazję znowu być w Wejherowie. – mówił podczas promocji pan Jerzy Kiszkis – Gratuluję księdzu Przemkowi inwencji i pomysłu, a jednocześnie przedsiębiorczości, że zdołał zdobyć potrzebne do jej wydania środki – kontynuował.

  Na uroczystości byli obecni m.in. Józef Reszke, starosta powiatu wejherowskiego, Bogdan Tokłowicz, wiceprezydent Wejherowa oraz Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy oraz ks. Andrzej Pardela, dyrektor wydziału duszpasterskiego Gdańskiej Kurii Metropolitalnej.

  "Droga Krzyżowa. Z Chrystusem na Kalwarii Wejherowskiej" to wspólny projekt młodych artystów z terenu Ziemi Wejherowskiej nawiązujący do tradycyjnego nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Zarówno teksty rozważań jak i kompozycje muzyczne zostały stworzone właśnie z myślą o Kalwarii Wejherowskiej. Ich głębia zmusza do zadumy i modlitwy na ścieżkach Świętych Gór.

  Projekt obejmuje wydanie niewielkiej, liczącej ok. 50 stron książki z tekstami rozważań Drogi Krzyżowej wraz z fotografiami poszczególnych stacji Kalwarii. Na płycie CD znajdą się natomiast nagrania tychże rozważań czytane przez Pana Jerzego Kiszkisa, wieloletniego aktora Teatru Wybrzeże w Gdańsku, a także utwory muzyczne skomponowane do poszczególnych kaplic kalwaryjskich a wykonywane acapella przez profesjonalny zespół wokalny Art'n'Voices z Wejherowa.

  Przez cały okres Wielkiego Postu Droga Krzyżowa będzie prezentowana w różnych kościołach Archidiecezji Gdańskiej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół