Nowy Numer 11/2018 Archiwum

Zabawki dla dużych i małych przejdź do galerii

W lipcu rozpoczęła się trzecia edycja akcji Gdynia Playground. Zorganizowana przez Pomorskie Stowarzyszenie Projektantów PoCoTo akcja, ma na celu m.in. integrację społeczeństwa. W związku z wydarzeniem do końca wakacji można podziwiać nietypowe instalacje ustawione wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego w Gdyni.

Ogromny, kilkuosobowy leżak, hamaki z sieci rybackich, drewniana ławka "na fali", wielka nadmuchiwana kałamarnica wspinająca się na falochron to cztery z dziewięciu nietypowych obiektów, które w te wakacje urozmaicają spacery nad Bałtykiem. Niecodzienne instalacje nawiązują do tematyki morskiej i zachęcają dużych i małych do relaksu na świeżym powietrzu.

- Celem akcji jest uatrakcyjnienie spaceru po Bulwarze Nadmorskim oraz stworzenie obszaru interaktywnego, kontaktu z drugim człowiekiem, designem poprzez zabawę. Nowo powstała mała architektura ma być sezonowym urozmaiceniem przestrzeni miejskiej. Przyszłościowo planuje się, aby akcja miała charakter nie tylko lokalny, ale zachęciła projektantów z całej Polski do rozważań na temat przestrzeni publicznej i roli designu w mieście - mówią organizatorzy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy