Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Trzeźwy poranek

Policjanci sprawdzali dziś stan trzeźwości kierujących, wyjeżdżających z dwóch gdańskich dzielnic.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku 7 lutego przeprowadzili akcję "Trzeźwy poranek".

Od 5.00 kilkudziesięciu funkcjonariuszy kontrolowało trzeźwość kierujących. Punkty kontrolne zorganizowano na drogach wyjazdowych z dwóch dzielnic Gdańska - Stogach i Przeróbce. Policjanci sprawdzili przeszło 3 tys. kierowców.

W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali siedmiu kierowców, którzy prowadzili samochody po spożyciu alkoholu. Alkomat wykazał u nich od 0,22 do 2,6 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Trzech mężczyzn odpowie za przestępstwo, a pozostali za wykroczenie. Nietrzeźwi kierowcy to mężczyźni w wieku od 39 do 64 lat, są to mieszkańcy województwa pomorskiego. Policjanci uniemożliwili nietrzeźwym kierującym dalszą jazdę

Wśród zatrzymanych był mieszkaniec Nowego Dworu Gdańskiego, który nie tylko wsiadł za kierownicę swojego samochodu po spożyciu alkoholu, ale też wiózł trzech pasażerów. Jak się okazało, pasażerowie byli trzeźwi i każdy z nich posiadał prawo jazdy.

Informacja o zatrzymaniu przekazana zostanie do sądu, który podejmie decyzję o konsekwencjach prawnych.

Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna. W przypadku wykroczenia jest to kara aresztu albo grzywny.

« 1 »

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy