Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Prokuratura musi wznowić śledztwo ws. księdza

Sąd Okręgowy w Gdańsku podważył decyzję prokuratury, która umorzyła postępowanie ws. dowodów, przedstawionych przez byłego proboszcza z Bojana k. Gdyni, mających świadczyć o jego niewinności.

Ksiądz został uznany za winnego molestowania i rozpijania nieletniej (przeczytaj tekst Ksiądz skazany za pedofilię niewinny?).

Sąd stwierdził, że Prokuratura Okręgowa w Gdańsku niesłusznie zamknęła postępowanie i nakazał dokładnie sprawdzić autentyczność nagrań dostarczonych przez ks. Bużana, na których dziewczyna przyznaje, że wrobiła proboszcza na zlecenie miejscowego biznesmena.

Poprzednio prokuratura uznała, że nagrania zostały sfabrykowane i oskarżyła o to siostrzeńca duchownego oraz jego kolegę. Choć ksiądz miał potwierdzenie specjalisty, że nagrania są autentyczne, prokuratura, na podstawie własnej ekspertyzy, orzekła, że głos nie należał do „pokrzywdzonej” dziewczyny.

Sędzia Ilona Buła uznała w czwartek, że decyzja śledczych była pochopna i uznała, że konieczna jest dodatkowa opinia, wydana przez biegłego sądowego z zakresu fonoskopii. Postanowienie jest prawomocne

Ks. Mirosław Bużan jest zadowolony z tej decyzji. – Pierwszy raz mam takie poczucie, że chyba jednak nie można wątpić w polski wymiar sprawiedliwości – powiedział.

« 1 »

Zobacz także

Reklama

 • Tomasz
  14.02.2014 11:44
  To przez sprawę tego kapłana abp Sławoj Leszek nie został kardynałem.
 • Mira
  14.02.2014 12:30
  Abp. Sławoj Głódź kardynałem ? No jeszcze tego brakuje. Mam nadzieje, że Pan Bóg czuwa.
  doceń 0
 • Andyn
  14.02.2014 19:09
  Dlaczego teraz w mediach o tym nie trąbią?!!!

  I gdzie są komentarze dyżurnych szczekaczy na Kościół?
  doceń 9

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy