• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • To chrześcijaństwo przyniosło równouprawnienie

  Agnieszka Lesiecka

  dodane 12.06.2014 01:20

  - Ideologia gender to spór ideowy dotyczący ludzkiej płciowości i rodziny, a nie roli kobiety w społeczeństwie - mówił ks. Jarosław Piotrowski.

  W środę 11 czerwca w parafii Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni-Karwinach odbyła się katecheza na temat ideologii gender. Wykład "Gender - błogosławieństwo czy przekleństwo?" wygłosił ks. Jarosław Piotrowski, parafialny opiekun Akcji Katolickiej i kapelan Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej w Archidiecezji Gdańskiej. - Zrównanie praw kobiety i mężczyzny głoszone przez gender to tylko zasłona dymna. Nie chodzi o sprawy socjalne, ekonomiczne, społeczne. Tu chodzi o kwestie kulturowe, o zmianę tradycyjnej rodziny - mówił.

  - Środowiska lewicowe ukazujące ideologię gender jako wybawienie głoszą, że "kto jest przeciwnikiem gender, ten jest przeciwnikiem kobiet" - podkreślał ks. Piotrowski. - A to nie jest prawda. Bo chrześcijaństwo od samego początku zmieniło pojęcie struktury rodziny i płciowości. To chrześcijaństwo przyniosło równouprawnienie kobiety i dziecka wobec mężczyzny - podkreślał.

  - Gender nie jest filozofią, bo celem filozofii jest dążenie do prawdy, a gender już z góry zakłada prawdę - mówił ks. Jarosław Piotrowski   - Gender nie jest filozofią, bo celem filozofii jest dążenie do prawdy, a gender już z góry zakłada prawdę - mówił ks. Jarosław Piotrowski Agnieszka Lesiecka /GN Podczas środowego spotkania ks. Jarosław przedstawił genezę terminu "gender" oraz opowiedział o początkach związanego z nim ruchu, który wypaczył w XIX w. pierwotny feminizm, będący wtedy autentyczną walką o prawa kobiet. Przedstawił i omówił także osoby i ruchy, które na przestrzeni stulecia, lansowały ideologię związaną z osłabieniem roli rodziny i małżeństwa.

  - Mężczyzna jest zupełnie inny niż kobieta - podkreślał ks. Piotrowski. - Stopniem skomplikowania przypomina młotek, kobieta zaś - tablet. My, mężczyźni potrzebujemy prostych słów, zwrotów, żeby zrozumieć. Kobieta jest bardziej skomplikowana w wymiarze emocjonalnym i psychicznym. I to jest właśnie piękne. W ten sposób dwie płcie się uzupełniają - kontynuował.

  Ks. Jarosław wymienił listę założeń płynących z ideologii gender, która dąży do: zmiany obrazu człowieka przez pryzmat jego seksualności oraz zmiany kulturowej roli kobiety i mężczyzny. Zaznaczał, że uderza to w macierzyństwo i małżeństwo, prowadzi do likwidacji tradycyjnej rodziny oraz proponowania rozwiązłego stylu życia dzieciom i młodzieży.

  Na zakończenie przestrzegł przed konwencją Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet, która jego zdaniem jest wypaczeniem obrazu przemocy. Polecił także kilka pozycji książkowych na temat ideologii gender:

  - Gabriele Kuby "Rewolucja genderowa"

  - Gabriele Kuby "Globalna rewolucja seksualna"

  - Marguerite A. Peeters "Gender – światowa norma polityczna i kulturowa"

  - "Gender cywilizacja śmierci"

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół