• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Ks. Stanisław Łada odznaczony

  Jan Hlebowicz

  dodane 13.06.2014 21:21

  - Ks. Stanisław Łada cały swój czas poświęca Panu Bogu i drugiemu człowiekowi - powiedział arcybiskup senior Tadeusz Gocłowski.

  Ks. Stanisław Łada, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 13 czerwca w Sali Kominkowej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odebrał Złoty Krzyż Zasługi za działalność społeczną i charytatywną. Państwowe odznaczenie przyznane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego wręczył Michał Owczarczak, wicewojewoda pomorski.

  - Tym, co zawsze fascynowało mnie w kapłaństwie ks. Stanisława, była jego służba ludziom chorym, cierpiącym, niepełnosprawnym. Sam brałem udział w pielgrzymce do Lourdes, której organizatorem był ks. Łada. Było nas wówczas 400 pielgrzymów, w tym ok. 150 osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Tego widoku nigdy nie zapomnę - wspominał abp senior Tadeusz Gocłowski.

  - Dziękujemy ks. Stanisławowi za jego empatię oraz trud i zaangażowanie w niesienie pomocy tym, którzy tego naprawdę potrzebują. Dziękuję również za to, że ksiądz nas mobilizuje do działania na rzecz chorych i niepełnosprawny. Gratuluję odznaczenia, życzę siły do podejmowania kolejnych wspaniałych inicjatyw, wielu łask i opatrzności Bożej - mówiła Hanna Zych-Cisoń, wicemarszałek województwa pomorskiego.

  W uroczystości wręczenia Złotego Krzyża Zasługi ks. Stanisławowi Ładzie wzięli udział także: Ewa Kamińska, wiceprezydent Gdańska, ks. infułat Stanisław Bogdanowicz, reprezentujący arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, duchowni archidiecezji gdańskiej, przedstawiciele władz Pruszcza Gdańskiego, przyjaciele i współpracownicy ks. Łady oraz członkowie wspólnot, których jest duszpasterzem.


  Ks. Stanisław Łada jest proboszczem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim. Jako duszpasterz prowadzi na terenie całej archidiecezji gdańskiej szereg działań wspierających osoby starsze, samotnie wychowujące dzieci, rodziny wielodzietne, bezdomnych, walczących z nałogami. Od 28 lat ks. Stanisław jest diecezjalnym duszpasterzem osób niepełnosprawnych. W 2004 roku powołał Stowarzyszenie Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej. Od wielu lat organizuje turnusy rehabilitacyjne oraz krajowe i zagraniczne pielgrzymki dla niepełnosprawnych. 

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół