• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Ekstremalne pływanie w Bałtyku

  Jan Hlebowicz

  dodane 01.08.2014 19:48

  - To najbardziej ekstremalne zawody pływackie w Polsce. Zawodnicy zmagają się z naprawdę długim dystansem, zmiennymi warunkami termicznymi oraz prądami na Zatoce Puckiej - mówi Dagmara Łuczka, rzecznik prasowy BCT Gdynia Marathon.

  Po raz czwarty 1 sierpnia odbył się BCT Gdynia Marathon. 12 najlepszych długodystansowych pływaków na świecie pokonało 20,5-kilometrową trasę z Helu do Gdyni.

  Pierwszy raz w historii maratonu najlepszy wynik osiągnęła kobieta. Osiemnastoletnia Węgierka Anna Olasz z czasem 4 godziny, 23 minuty i 3 sekundy była najszybsza. Wśród panów najlepiej zaprezentował się Polak Krzysztof Pielowski, który przepłynął dystans w 4 godziny, 26 minut i 43 sekundy.

  Z powodu zmęczenia i wychłodzenia w zimnych wodach Bałtyku wyścigu nie ukończyło troje pływaków, w tym Polak Grzegorz Radomski. Zawodnicy zostali przetransportowani do Gdyni. Wszyscy czują się dobrze. 

  Organizatorzy zapewnili pływakom narażonym na urazy i wyziębienie maksymalne bezpieczeństwo. - Od początku do końca wyścigu każdemu zawodnikowi towarzyszyła łódź typu RIB, na której płynęli sędzia Polskiego Związku Pływackiego, ratownik, sternik oraz trener. Dodatkowo peleton eskortowały dwie grupy nurków oraz jednostka z zespołem medycznym - wyjaśnia D. Łuczka.

  Dekoracja zwycięzców Maratonu Hel-Gdynia BCT Gdynia Marathon 2014 oraz wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę o 15.45 w Miasteczku Maratonowym usytuowanym w Gdyni przy Bulwarze Nadmorskim. Wcześniej w niedzielę między 12.00 a 15.30 zostaną rozegrane wyścigi OPEN oraz sztafety. 150 zawodników oraz amatorów pływania na wodach otwartych zmierzy się w dwóch seriach z dystansem 2950 m oraz w wyścigu sztafetowym 4 x 200 m. Trasa wyścigu przebiegać będzie wzdłuż plaży w Gdyni.

  Dla najszybszych zawodników w kategoriach kobiet i mężczyzn sponsor główny, czyli BCT Bałtycki Terminal Kontenerowy, przeznaczył nagrody w wysokości po 10 000 USD. Łączna pula nagród w Maratonie Hel-Gdynia wynosi 28 000 USD.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół