Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Pieszo do Maryi

W sobotę 13 września z bazyliki św. Brygidy w Gdańsku wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium w Trąbkach Wielkich z okazji trwającego tam odpustu.

V Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Trąbkach Wielkich wyruszy z bazyliki św. Brygidy pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Ławrukajtisa o godz. 7.00. Na trasie pielgrzymi odwiedzą parafie: św. Wojciecha w Gdańsku, św. Jacka w Straszynie i Podwyższenia Krzyża w Żuławie Wielkiej.

Wejście do Sanktuarium w Trąbkach Wielkich planowane jest na godzinę 15.40. Później, o godz. 16.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. odpustowa. Powrót do Gdańska autokarem o godz. 18.00.

Dzień później, w niedzielę 14 września, odbędą się dożynki diecezjalno-samorządowe na zakończenie odpustu. O godz. 12.00 abp Sławoj Leszek Głódź odprawi Mszę św., po której nastąpi: wręczenie pucharów wykonawcom najpiękniejszych koron żniwnych, nadanie wyróżnień rodzinom nominowanym przez Kapitułę Promującą Wzorowe Rodziny oraz błogosławieństwo tegorocznych plonów. O godz. 14.00 odbędzie się festyn dożynkowy na stadionie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy