• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • W drodze swojej nie ustawaj

  Jan Hlebowicz

  dodane 13.09.2014 10:19

  - To już piąta pielgrzymka do sanktuarium w Trąbkach Wielkich. Cieszę się, że z roku na rok jest coraz więcej chętnych do udziału w tych rekolekcjach w drodze - mówi ks. Krzysztof Ławrukajtis, kierownik pielgrzymki.

  Z bazyliki św. Brygidy w Gdańsku 13 września wyruszyła piesza pielgrzymka do Sanktuarium w Trąbkach Wielkich z okazji trwającego tam odpustu. Na trasie pielgrzymi odwiedzą parafie: św. Wojciecha w Gdańsku, św. Jacka w Straszynie i Podwyższenia Krzyża w Żuławie Wielkiej.

  - Cieszę się, że na nowo odkrywamy miejsca święte, które otrzymaliśmy od Pana Boga. Z Trąbkami Wielkimi związany jest kult obrazu Matki Boskiej Trąbkowskiej. Został on koronowany w 1987 r. przez papieża Jana Pawła II - podkreśla ks. Krzysztof. - Każdy pielgrzym idzie do Maryi z własnymi intencjami, jednocześnie wszyscy dziękujemy za kanonizację papieża-Polaka - dodaje. 

  - Idąc w pielgrzymce wychwalam Jezusa Chrystusa przed ludźmi. Jest to manifestacja mojej wiary - mówi Marcin, jeden z pielgrzymów. - Człowiek w czasie trudnej i długiej wędrówki wypełnionej modlitwą jest bliżej Boga. Ma możliwość wyciszenia się, oderwania od trudnej, często zabieganej codzienności - uzupełnia.  

  Wejście do Sanktuarium w Trąbkach Wielkich planowane jest na godzinę 15.40. Później, o 16.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. odpustowa. Pielgrzymi wrócą do Gdańska autokarem o 18.00.

  Dzień później, w niedzielę 14 września, odbędą się dożynki diecezjalno-samorządowe na zakończenie odpustu. O 12.00 abp Sławoj Leszek Głódź odprawi Mszę św., po której nastąpi: wręczenie pucharów wykonawcom najpiękniejszych koron żniwnych, nadanie wyróżnień rodzinom nominowanym przez Kapitułę Promującą Wzorowe Rodziny oraz błogosławieństwo tegorocznych plonów. O 14.00 odbędzie się festyn dożynkowy na stadionie.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół